W zachodniej części Półwyspu Krymskiego, około 40 kilometrów od Symferopola znajduje się miejscowość wypoczynkowa Nikolaevka. Odległość od światowej sławy kurortu Evpatoria do Nikolaevka na Krymie wynosi około 100 km. Klimat w kurorcie powstaje kosztem Morza Czarnego: w lecie średnia temperatura wynosi +24 ° С. Jednak w szczególnie gorącym okresie może wzrosnąć do + 40 ° C. Zimą temperatura prawie nigdy nie spada poniżej -3 ° C. A woda w morzu ogrzewa się do 24 ° C w środku lata.

Nikolaevka wieś na Krymie - atrakcje

Odpoczynek w Mykolayivka jest najczęściej preferowany przez rodziny z dziećmi. Ulubiona rozrywka dla dzieci w Nikolaevka (Krym) to park księżycowy i różne atrakcje, trampoliny i zjeżdżalnie. Dorośli mogą miło spędzić czas w jednej z lokalnych restauracji lub barów, które są traktowane z potrawami różnych narodowych kuchni. Młodzi ludzie mogą bawić się całą noc na plaży, a starsi ludzie wolą oglądać nowości z branży filmowej.

Mykolaivka Crimea Atrakcje 1

Głównymi atrakcjami Nikolaevki na Krymie są lokalne nasypy, które są szczególnie piękne wieczorem. We wsi można podziwiać niezwykłe krajobrazy, co jest kolejną charakterystyczną cechą tego obszaru.

Nikolaevka Krym zwiedzanie miejsc 2

Historycznie ważnym miejscem w Mikołajówce jest pomnik ku czci bohaterskich wojowników, którzy walczyli tutaj w 1941 r., Pierwsi, którzy wzięli faszystowski strajk na przedmieściu Sewastopola.

Nikolaevka Krym miejsca turystyczne 3

Jeśli od Nikolaevka do Symferopol idź dalej, a następnie po drodze zatrzymaj się przy najpiękniejszym zbiorniku wodnym Kolchuginsky, w pobliżu którego znajduje się rezerwat "Łkająca skała". Woda z tego wodospadu wycieka w pęknięciach w skale i tworzy malowniczy staw, wokół którego rośnie piękny las.

Niedaleko wioski znajduje się największy krymski park wodny, zwany "Republiką Bananową". Pamiętaj, aby go odwiedzić, nawet jeśli spoczniesz bez dzieci.

Mykolaivka Krym atrakcje

Z Nikolaevki rozpoczynają wycieczki do interesujących miast Krymu: to Symferopol, Eupatoria, Saki, Jałta. Warto wybrać się na wycieczkę na górę Ai-Petri, zobaczyć Królewskie Pałace, odwiedzić Krymski Złoty Pierścień.

Mikołaj Krym przyciąga 5

Wycieczka do Nikolaevki pozostawi ci ciepłe wspomnienia z wypoczynku w tym pięknym miejscu.