Ogrzewanie namiot zimowy Jest to bardzo ważne w niskich temperaturach, gdy ciepłe ubrania nie są już wystarczająco ciepłe, aby czuć się komfortowo. Zimowe namioty z piecem są pożądane wśród entuzjastów wędkarstwa zimowego, geologów, ratowników i tych, którzy przez długi czas muszą przebywać na dalekiej północy.

Podgrzewacze do wędkowania zimowego w namiocie

Często rybacy używają świec zaprojektowanych specjalnie do ogrzewania w celu ogrzania namiotu. Są niezwykle łatwe w obsłudze, kosztują niewiele i generują wystarczająco dużo ciepła, aby utrzymać temperaturę wewnątrz namiotu na wygodnym poziomie. Jednak gdy mróz spadnie poniżej -10 ºС, stają się nieskuteczne.

W tym przypadku bardziej praktyczne są kuchenki gazowe na zimowy namiot. Te nagrzewnice działają na gazie balonowym. Szybko ogrzewają przestrzeń, pracują przez długi czas bez tankowania. Wadą takiego sprzętu jest jego masywność.

Niektórzy rybacy stosują suche paliwo w staromodny sposób, samodzielnie budując palniki. W pewnym stopniu jest to jednak skuteczne, gdy palenie, suchy alkohol powoduje wiele nieprzyjemnych zapachów, co samo w sobie jest nieprzyjemne. A przy długim spalaniu można nawet zatruć się i stracić przytomność. Wniosek - lepiej jest szukać alternatywy dla tej metody ogrzewania.

Zimowy namiot turystyczny z piecem

Dziś zimą kampery i rybacy opracowali bardzo wygodne zimowe namioty pod piecem. Są wystarczająco wysokie, aby stać w nich w pełni wzrostu, są całkiem wygodne nawet przy -20ºС i niżej "za burtą". Piece, w których wyposażone są namioty, utrzymują temperaturę wewnątrz namiotu w temperaturze + 20-22 ºС.

Sam namiot jest wykonany z dwuwarstwowej tkaniny impregnowanej związkami, które zapobiegają przechodzeniu zimnego wiatru i wilgoci z zewnątrz. zimowy namiot turystyczny z kuchenką Dno namiotu można odłączyć, aby mieć dostęp do lodu podczas wędkowania zimowego.

W tym samym czasie cała konstrukcja namiotu jest bardzo lekka i trwała. Rama wykonana jest z metali stopowych lub plastiku. Możesz zmontować taki namiot w zaledwie 20-25 minut, jest bardzo mobilny, jego waga nie przekracza 10 kg. Maksymalnie 10 osób zmieści się w tym samym czasie.

W takim obozowym "domu" można nie tylko spać, ale także gotować jedzenie, suszyć sprzęt, a nawet używać go jako ruchomej kąpieli. Wbudowany iskiernik odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo, więc pożar nie pojawi się nawet przy dłuższym braku uwagi ze strony użytkownika.