W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba turystów w krajach północnych. Biura podróży twierdzą, że wycieczki do Finlandii, Szwecji i Norwegii, które są symbolem zimowej rekreacji i rozrywki, są szczególnie poszukiwane. Fizjolodzy uważają, że podróżowanie do krajów o znanym klimacie jest lepsze dla mieszkańców strefy klimatu umiarkowanego, ponieważ nie powoduje reakcji stresowych organizmu. W przeciwieństwie do wypraw do gorących krajów zimą, wymagający pewności aklimatyzacja i adaptacja.

ferie zimowe w Finlandii

Co robić w Finlandii w zimie?

Wakacje w Finlandii zimą wiążą się z aktywną rozrywką. Kompleks różnych rozrywek w Finlandii w zimie na świeżym powietrzu da radość z pogody i zapewni wspaniały nastrój.

Przejażdżki skuterem śnieżnym

Jeśli wiesz, jak prowadzić samochód, nie będzie trudno opanować jazdę skuterem śnieżnym. W Finlandii można wypożyczyć skuter śnieżny, zrobić krótką wycieczkę lub wybrać się na skuter śnieżny na wycieczkę po kraju. Ponadto otrzymasz odpowiedni sprzęt, w tym kombinezon, rękawice, buty i kask.

ferie zimowe w Finlandii2

Psie psie zaprzęgi lub renifery na sankach

W mroźną pogodę możesz wybrać się na przejażdżkę przyjaznym dla środowiska transportem - saniami ciągniętymi przez fińskich husky lub jelenie. Uprawiając saneczkarstwo, można uzyskać specjalne prawa i uczestniczyć w zorganizowanych wyścigach.

ferie zimowe w Finlandii3

Łowienie pod lodem

Liczne stawy w Finlandii są bogate w ryby. Jednym z najbardziej popularnych celów wakacyjnych jest Jezioro Pyhäjärvi w południowo-zachodniej części kraju. Tutaj możesz nauczyć się technik łowienia siei i okonia oraz dokonać znacznego połowu.

ferie zimowe w Finlandii4

Narciarstwo i rakiety śnieżne

Podziwiaj piękną przyrodę północy, możesz wypożyczyć sprzęt narciarski lub rakiety śnieżne. Jeśli nie masz umiejętności jazdy na nartach, możesz wynająć indywidualnego instruktora w ośrodkach narciarskich.

ferie zimowe w Finlandii5

Gdzie odpocząć w Finlandii w zimie?

Zimą w Finlandii liczne ośrodki narciarskie zabierają turystów z całego świata. Dogodna infrastruktura i wysoka jakość usług pozwolą Ci świetnie się bawić! Możesz jeździć na nartach lub sankach z łagodnych zboczy, na których podjeżdża winda. Dla turystów, nawet w tymczasowych przedszkolach, mogą identyfikować dziecko tak długo, jak opanujesz, pod okiem instruktora, podstawy jazdy na nartach z gór. Wyposażone i wymagające stoki narciarskie dla doświadczonych ekstremalnych narciarzy.

W Laponii można wynająć domek z kominkiem na kilka dni w jednym z kempingów w kraju lub wynająć wygodny pokój hotelowy w przypadku niezależnych podróży po kraju. Udogodnienia tworzą różnorodne kawiarnie i bary z pyszną kuchnią narodową i europejską, fińskie sauny, baseny.

ferie zimowe w Finlandii6ferie zimowe w Finlandii7

Co zobaczyć w Finlandii w zimie?

Wakacje rodzinne w Finlandii w zimie można poświęcić na zwiedzanie, z których najsłynniejszym jest "Santa Park", w którym jest dużo rozrywki dla dzieci i dorosłych. Muzeum Arktikum zapozna Cię z historią, stylem życia i kulturą fińskich ludzi. Dużo radości sprawi podróż na jarmark bożonarodzeniowy w Lohja. W pobliżu kościoła św. Wawrzyńca gromadzą się kupcy, ubrani w starożytne stroje ludowe, oferując towary - pamiątki, ciepłe ręcznie robione ubrania, wszelkiego rodzaju gadżety. Miłośnicy tajemniczego miejsca będą mieli wycieczkę do kopalni Tyutyri. Przebywanie w dużej kamiennej dziurze, wyposażonej w sprzęt do muzyki light, wywołuje mistyczny horror oczekiwania na pojawienie się złego trolla lub bajkowych gnomów.

ferie zimowe w Finlandii8ferie zimowe w Finlandii9

Ferie zimowe w Finlandii są idealne na rodzinne wakacje, gwarantując wiele pozytywnych wrażeń i promujących zdrowie. A także możesz się dobrze bawić. spotkać się i Nowy Rok w tym kraju.