Symferopol jest bramą do Krymu, ponieważ jest śpiewany w utworze o tej samej nazwie. I to nie jest przemówienie, ale fakt, jak tutaj jest największy węzeł komunikacyjny półwyspu: przyjeżdżają pociągi, lecą samoloty, jadą autobusy. Turyści spieszą się na wspaniałe wakacje na plażach Krymu, odwiedzają go pałace i jaskinie . Prawdopodobnie więc miasto jest postrzegane przez wielu jako jedna wielka stacja - w pośpiechu ciągłego ruchu nie ma wystarczająco dużo czasu, aby docenić szczególną atmosferę Symferopola i zobaczyć jego zabytki, które są wystarczające w mieście.

Co zobaczyć w Symferopolu?

Pomimo faktu, że historia Symferopola ma niewiele ponad dwieście lat, małe miasto jest pełne ciekawych miejsc, które zawierają historyczne i kulturowe tradycje miasta i Krymu jako całości. Stolica Półwyspu jest niewielka i zwarta, może zająć dużo czasu, aby odwiedzić zabytki, dlatego oferujemy krótki przegląd tych, które powinny być traktowane priorytetowo.

Neapol Scythian in Simferopol

Rezerwat archeologiczny, który jest ruinami potężnego muru obronnego, który otoczył późną osadę scytyjską. Nowe miasto - Neapol, Neapolis znajdowało się na skrzyżowaniu szlaków handlowych i było ogniwem łączącym step Crimea i wybrzeże Morza Czarnego. W trakcie wykopalisk w mieście odkryto około 70 starożytnych grobów, których bogactwo sugeruje, że jest to grobowiec wielkiego scytyjskiego króla Skilura. W chwili, gdy rezerwa jest opuszczona, mur jest w opłakanym stanie, ale ponieważ to miejsce przyciąga głównie mieszkańców - od wyniesienia klifów Petera, po wspaniałym Neapolu, dziś otwiera się piękny widok nowoczesnego Symferopola.

Zabytki Simferopol1

Park Gagarinsky w Symferopolu

Trudno wyobrazić sobie współczesny Symferopol bez głównego parku kultury i wypoczynku. Gagarin, jeszcze nie tak dawno temu - aż do lat 60. XX w. Istniało bagno, powstałe w wyniku zbiegu rzek Salgir i Maly Salgir. Teraz jest oazą zieleni, rozproszoną w środku miasta zmęczonego transportem, jego powierzchnia wynosi 50 hektarów. W parku znajduje się aleja chwały od pochówku nieznanych żołnierzy i wiecznego ognia, gdzie tradycyjnie przypisywane są kwiaty, a także kompleks pamięci poświęcony likwidatorom katastrofy w Czarnobylu.

Zabytki Simferopol2

Ogród botaniczny w Vorontsov Park w Symferopolu

W stosunkowo odległej części miasta, położonej bliżej wyjścia na trasie Jałty, znajduje się park zwany "Salgirka" lub Woroncowski, nazwany tak dlatego, że mieści rezydencję słynnej rodziny hrabiów. Dom jest pięknym przykładem architektury epoki klasycyzmu, z eleganckim tarasem i kamiennymi lwami. Obecnie na terenie parku znajdują się główne budynki Tavrichesky National University, a także Ogród Botaniczny jako jednostka naukowa i praktyczna uczelni. Fundusz ogrodniczy ma ponad 1500 gatunków roślin, wśród których występują relikt, a nawet zanikają. Szczególnie znany jest miejscowy ogród różany, który stał się nieodzowną metodą odwiedzania i fotografowania pielgrzymów nowożeńców w mieście.

Zabytki Simferopol3Zabytki Simferopol4

Kościół św. Łukasza w Symferopolu

Klasztor Świętej Trójcy lub jak nazywa się go także świątynią św. Łukasza (ponieważ w nim znajdują się relikwie) jest jedną z głównych atrakcji religijnych miasta Symferopol. Pierwszy drewniany kościół zbudowano na tym miejscu w 1796 r., Aw 1868 r. Rozebrano go i zbudowano na jego miejscu kamienną konstrukcję, którą możemy kontemplować w naszych czasach. Wzory mozaikowe i freski zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz świątyni są niesamowite, należy wyraźnie wspomnieć o fontach z witrażami na obwodzie, w którym małe Simferpolis są regularnie chrzczone.

Zabytki Simferopol5

Kościół Trzech Świętych w Symferopolu

Najpiękniejszy kościół w najlepszych tradycjach klasycyzmu znajduje się na jednej z głównych ulic miasta - Gogola. Jej historia jest na równi z historią seminarium teologicznego i ma status wzorowego domu modlitwy dla przyszłych kapłanów.

Zabytki Simferopol6

Muzea Simferopol

Możesz pisać o muzeach, ale lepiej je odwiedzić osobiście. Poniższe magazyny są honorowane i demonstrowane przez historyczne i kulturowe tradycje regionu Tauryd:

  • Centralne Muzeum Tavrida - lokalna historia;
  • Zabytki Simferopol7
  • Krymskie muzeum etnograficzne;
  • Zabytki Simferopol8
  • Muzeum Sztuki Krymskiej;
  • Zabytki Simferopol9
  • Muzeum Historii Symferopola.
Zabytki Simferopol10