Na ciepłym wybrzeżu pięknego Adriatyku znajdują się dwa stany, słynące z kurortów turystycznych: Chorwacji i Czarnogóry. Obie są bardzo ciekawe zarówno pod względem aktywnego wypoczynku, jak i pod względem piękna przyrody i atrakcji. Ci, którzy odwiedzą ten europejski, ale jednocześnie egzotyczny kurort, mają naturalne pytanie: gdzie lepiej wybrać się do Chorwacji lub Czarnogóry, co jest tańsze, a gdzie bardziej interesujące?

Zalety rekreacji w Chorwacji

Powszechnie uznaje się, że chorwackie kurorty są droższe. Powodem tego jest bliższa relacja tego państwa z Unią Europejską i, co jest charakterystyczne, wyższy "europejski" poziom służby. Lokalne hotele nie akceptują planu posiłków All inclusive , więc urlopowicze chętniej wynajmują mieszkania i samodzielnie zajmują się żywnością i rozrywką.

Chorwacja nad terytorium jest znacznie większa niż Czarnogóra i, odpowiednio, jest więcej zabytków. Możesz odwiedzić ten kraj cztery razy i za każdym razem odwiedzać różne miejsca. A podczas wycieczki turystycznej do Czarnogóry najprawdopodobniej będziesz miał czas, aby obejść cały ten mały kraj w ciągu tygodnia.

Co jest dobrego w odpoczynku w Czarnogórze?

A jednak jaka jest różnica między Chorwacją i Czarnogórą pod względem turystyki, gdzie lepiej odpocząć (w tym z dziećmi)?

Planując wakacje w Czarnogórze, należy pamiętać, że mieszkanie tutaj będzie trochę taniej. Również w hotelach i biurach podróży w Czarnogórze jest personel mówiący po rosyjsku, co usuwa barierę językową. Poza tym większość ludności wyznaje prawosławie, a turyści chętnie odwiedzają lokalne kościoły.

Jeśli jesteś wielkim koneserem wypoczynku na plaży, koniecznie pojedź do Czarnogóry. Przyjemny ciepły klimat i turkusowa woda będą miłym zaskoczeniem, a piasek lub kamyki kontrastują ostro Chorwacja lub Czarnogóra gdzie się udać z kamienistymi plażami sąsiedniego Chorwacji (choć jednocześnie chorwackie wybrzeże jest czystsze i nie jest tak zatłoczone ludźmi).

Jeśli chodzi o aktywny wypoczynek w nocy, istnieje wiele kawiarni, restauracji, barów i dyskotek na każdy gust w Czarnogórze i Chorwacji.

W tym samym czasie piękna natura tej ziemi nie pozostawi nikogo obojętnym. Jeśli nie byłeś w żadnym z tych krajów, warto ocenić urok każdego z nich. Na przykład wygodnie jest udać się do Chorwacji i Czarnogóry w ramach jednej podróży ekspresowej: dzięki temu będziesz mieć możliwość porównania własnych wrażeń z odwiedzania tych kurortów.