Częste problem z relacjami jest wzajemnym niezrozumieniem, dotyczy zarówno komunikacji w rodzinie, jak i ze znajomymi, w zespole roboczym, tak nigdzie. Aby uniknąć poważnych kłótni, należy próbować wyeliminować takie nieporozumienia natychmiast po ich wystąpieniu.

Przyczyny nieporozumień

Jeśli mówimy o nieporozumieniach w relacjach ze współpracownikami lub przyjaciółmi, przyczyną najczęściej jest niemożność słuchania i wyraźne wyrażanie swoich myśli. Ludzie często koncentrują się na sobie, swoich opiniach i doświadczeniach, a to uniemożliwia zrozumienie innej osoby podczas komunikacji. Stąd i różne konflikty między tymi, którzy na ogół nie są do nich przystosowani.

Co dziwne, ale miłość i nieporozumienia idą ramię w ramię, kłótnie w rodzinie z tego powodu nie są rzadkością. Wydawałoby się, jak możesz nie zrozumieć swojej ukochanej? To złudzenie i jest przyczyną wielu niezgody rodzinnych. Zaczynając razem żyć, z jakiegoś powodu ludzie uważają, że ich partner staje się jasnowidzem, a zatem nie ma sensu wyjaśniać mu czegoś. Na przykład żona, która zamierza odwiedzić, spytała, co powinna zrobić, ukochana wolała odsuwać się, proponując noszenie tego, co chciała. I kobieta była urażona taką odpowiedzią. Dlaczego do mojego męża doszło nieporozumienie? Ponieważ mąż uważał to pytanie za niewarte uwagi, a żona nie uważała za konieczne wyjaśnianie przyczyny, dla której musi dziś wyglądać szczególnie atrakcyjnie. Wydaje się, że przyczyna kłótni jest głupia, ale mimo to wiele par zaczyna mieć kłopoty z takimi drobnostkami. Dlatego, aby uniknąć nieporozumień, konieczne jest wyjaśnienie sobie nawzajem swojej pozycji, chyba że, oczywiście, twój partner jest telepatą.

Jak uniknąć nieporozumień?

Po pierwsze, zastanów się, czy ten związek jest dla ciebie wartościowy, czy warto go zatrzymać. Dotyczy to relacji rodzinnych, przyjaznych i pracujących. Zwykle intuicja mówi że z niektórymi osobami trzeba starać się znaleźć wspólny język i nie należy wydawać siły na kogoś.

  1. Przeanalizuj swoje zachowanie u osoby, z którą nie możesz nawiązać relacji. Być może zbyt często robisz krytyczne uwagi lub zamiast wysłuchiwać opinii innych, zaczynasz się kłócić z jakiegokolwiek powodu, udowadniając, że masz rację. Nie jest łatwo komunikować się z taką osobą, więc nie jest zaskakujące, że ktoś jest w konflikcie z tobą.
  2. Jeśli w społeczeństwie danej osoby czujesz się nieswojo, ponury, nudny, samotny, to nie powinieneś walczyć o taki związek. Jeśli jest to kolega z pracy, ale nie zamierzasz opuścić stanowiska, spróbuj się z nim komunikować w przyjazny sposób, ale nie pozwól sobie zbytnio zbliżyć się do niego.
  3. Jeśli osoba stale koncentruje się na sobie, nie wzbudza zaufania do ciebie, lub ty w jego społeczeństwie wykazują cechy charakteru, które nie są dla ciebie osobliwe, jest to oznaką konfliktu. Takie relacje są również warte rozważenia, może nie są one warte wysiłku konserwatorskiego.
  4. W poszukiwaniu relacji, nie korzystaj z wiadomości e-mail, ICQ lub SMS, korzystanie z telefonu jest również niepożądane, lepiej wyjaśnić to osobiście, twarzą w twarz.
  5. nieporozumienie rodzinne
  6. Staraj się nie wpaść w pułapkę emocji. Na przykład, jeśli jesteś zły lub obrażony przez członków rodziny, nie wprowadzaj tego do działającej komunikacji. Nie należy również prowadzić problemów związanych z pracą w domu, inaczej spowoduje to zamieszanie i kłótnie.

Wszyscy ludzie bardzo różnią się wychowaniem i charakterem, mają różne zainteresowania i nastawienie do życia, dlatego nie da się znaleźć wspólnego języka dla wszystkich. Tak więc, jeśli ciągle macie konflikty z kimś, a wszystkie wasze wysiłki, aby uniknąć pójścia na marne, zerwać stosunki z tą osobą lub przynajmniej ograniczyć komunikację z nim do minimum, wystarczy spojrzeć na świat zbyt różnie, a zatem Interakcja nie jest łatwa.