Żaden z ogrodników nie jest ubezpieczony przed pojawieniem się na miejscu bardzo żarłocznego stworzenia, zdolnego zepsuć prawie wszystkie zasiane rośliny. To jest niedźwiedź, metody, z którymi w ogrodzie ludzie będą się poprawiać z roku na rok, bo sąsiedztwo z owadami nie przynosi dobrego.

Środki walki z Medvedką

Nie ma monosylabicznej odpowiedzi na obolałe pytanie, który sposób radzenia sobie z Medvedką będzie najbardziej skuteczny. W końcu owad ten jest bardzo trudny do zniszczenia z powodu swojej wielości i odporności na chemię, rozwijanej przez lata.

Jako środek walki z niedźwiedziem, dobrze znane są preparaty chemiczne, które są zakopywane w ziemi wokół obwodu lub w otworze, gdy sadzi się rośliny. Ponadto, traktowane pestycydem część korzeni sadzonek, które zostaną zakopane w ziemi. Po tym, jak niedźwiedź spróbuje takiej uczty, będzie można ją zebrać już ledwie żywej rano. Oto niepełna lista sprawdzonych środków:

  • Medvedcid;
  • Rembek;
  • "Niedźwiedź";
  • "Bankol".

Jako odstraszacz niedźwiedzia ze strony używa się nagietków, chryzantemy , czosnek i inne pachnące rośliny, których owady nie tolerują. Te same zapachy obejmują zepsute ryby, których mrówki nie tolerują.

Zagotuj wodę z mydłem i olejem roślinnym wlewa się do otworów, wylewa się mieszaninę piasku i nafty.

Urządzenie do walki z Medvedką

Ludzie zauważyli, że kiedy używa się repelentów ultradźwiękowych dla moli, Medvedka opuszcza teren. O jej niechęci do ostrych dźwięków znana była od dawna, a ludzie bezskutecznie używali metalowych szpilek, wbijanych w ziemię, na której były noszone plastikowe butelki. Od wiatru wydali dźwięk przenoszony na ziemię, a Medvedka wyszła.

Pułapki na odchody

Aby zniszczyć jak najwięcej niedźwiedzi, idealnie pasują doły, do 50 cm głębokości, wypełnione obornikiem. W sierpniu i wrześniu są wypełnione, a wraz z nadejściem mrozu wyrzuca się obornik, w którym zbierają się owady, by spędzić zimę. Nie mogą wytrzymać niskiej temperatury i umierają, a za pomocą zestawu środków można pokonać niedźwiedzia w jego ogrodzie. Ale nie należy się relaksować, ponieważ te uskrzydlone jednostki mogą latać od swoich sąsiadów po raz kolejny zasiedlając opuszczony obszar.