Ludzie, którzy naiwnie podchodzą do codziennych sytuacji, w polityce, nie wiedzą, jak podejmować celowe decyzje w odpowiednim czasie, nie próbują brać odpowiedzialności w sytuacjach podatnych na infantylizm. Infantylizm jest mentalny, prawny i psychologiczny.

Infantylizm umysłowy to opóźnienie w rozwoju psychiki dorosłego lub dziecka, jego opóźnienie w rozwoju umysłowym, przejawiające się w rozwoju emocjonalnej sfery wolicjonalnej i cechach dzieci dojrzałej osobowości.

Charakter występowania

Psychiczny zespół infantylny najczęściej manifestuje się z powodu organicznego uszkodzenia mózgu. Przyczyny infantylizmu mogą być wewnątrzmaciczne uszkodzenie płodu. Charakter występowania tej choroby tworzą czynniki hormonalne lub genetyczne, choroby zakaźne w czasie ciąży matki lub ciężkie choroby w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Kryteria psychicznego infantylizmu

Infantylizm tego typu może objawiać się zarówno u dorosłych, jak iu dzieci obu płci. Charakteryzuje się szeregiem znaków:

  1. Brak trwałości percepcji i uwagi.
  2. Pośpieszne, bezpodstawne sądy.
  3. Niezdolność do analizy.
  4. Beztroskie zachowanie i lekkość, egocentryzm.
  5. Skłonność do fantazji.
  6. Niepewność we własnych zdolnościach, skłonność do załamań nerwowych.

Umysłowy infantylizm u dzieci

Takie dzieci charakteryzują się bogatym przejawem emocjonalności, która nie jest wzbogacana przez rozwój prawdziwych cech umysłu, które pomagają zapewnić socjalizację. Dziecięce dzieci szczerze się radują, sympatyzują, gniewają, odczuwają strach. Ich pantomima jest bardzo ekspresyjna. Brak im emocjonalnej ważności.

mentalny infantylizm u dorosłych

Umysłowy infantylizm u dorosłych

U dorosłych taki infantilizm charakteryzuje się naiwnością, egocentryzmem i egoizmem, niestabilnością emocjonalną, wyraźną fantazją, niestabilnością zainteresowań, częstymi rozproszeniami, nieśmiałością, niedbałością, zwiększoną niechęcią.

Infantylny umysł - leczenie

Aby pozbyć się mentalnego infantylizmu, trzeba wyleczyć chorobę, która była przyczyną infantylizmu. Im wcześniej ujawni się oznaki infantylizmu, tym skuteczniejsze będzie leczenie. W przypadku wrodzonych wad rozwojowych konieczna jest operacja. W przypadku choroby gruczołów dokrewnych - wyznaczenie odpowiedniego leczenia.

Infantyzm mentalny negatywnie wpływa na rozwój umysłowy na początku dziecka, a następnie na dorosłego. W wyniku infantylizmu osoba nie może dojrzeć do pełnoprawnego życia w świecie dorosłych.