Z pewnością wiele już słyszało o kurtkach z powłoką membranową, ale nie każdy wie, co to jest i jak jest praktyczny w zimnych porach roku.

Membrana to specjalna laminowana powierzchnia odzieży, która chroni przed przenikaniem wody i wiatru do środka. Jednak w przeciwieństwie do produktów z powłoką poliuretanową, materiał ten jest oddychający, dzięki czemu ciało, nawet jeśli się potnie, nie gnije.

Kurtka membranowa pomimo swojej niewielkiej wagi jest bardzo ciepła. Ta rzecz w większym stopniu przeznaczona jest dla ośrodków narciarskich i zajęć na świeżym powietrzu. Jednak jego wyjątkowe cechy staną się niezbędne w codziennym życiu.

Damskie kurtki membranowe

Główną zaletą takiej odzieży wierzchniej jest to, że pozwala ona organizmowi oddychać. Wielu zna sytuację, kiedy z powodu nagłej zmiany temperatury ciało pod kilkoma warstwami ciepłego ubrania zaczyna się pocić. W tym przypadku bardzo łatwo jest przeziębić się. Ale kurtka z tkanki błony pomaga ciału kontrolować pocenie się, wydobywając go przez specjalne pory. Wiosną i jesienią, gdy zaczyna się pora deszczowa, świetną opcją będzie świetna wiatrówka z kapturem. A na najzimniejszą porę roku odpowiednia jest zimowa kurtka membranowa, która będzie się nagrzewać nawet w najsilniejszych mrozach. W takim przypadku kobieta nie odczuwa dyskomfortu i zmęczenia. Jednak, aby doświadczyć wszystkich zalet takiej kurtki, nie musisz wpaść na fałszywkę.

Wybór kurtki membranowej

Oczywiście najważniejszym kryterium wyboru takiego produktu jest sama membrana. Najlepiej zwrócić uwagę na markowe rzeczy, w których jakość odgrywa ważną rolę w krawiectwie kurtki. Ponadto w sklepach detalicznych sprzedawca jest zobowiązany do wydania paszportu z opisem właściwości wybranego produktu.

Ważne jest również, aby wiedzieć, jak myć kurtkę membranową. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na zalecenia, które zazwyczaj są wymienione na etykiecie, i pranie, jeśli jest dozwolone w maszynie, wybierz tryb delikatny bez prasowania i suszenia.

kurtka z membraną 1kurtka z membraną 2kurtka z membraną 3
kurtka z membraną 4kurtka z membraną 5kurtka z membraną 6
kurtka z membraną 7kurtka z membraną 8kurtka z membraną 9