Dziewczyny, które uczęszczają na regularną siłownię, wiadomo, że piękno ciała nie jest łatwe. Oprócz wyniszczającego wysiłku fizycznego, często muszą sobie radzić z faktem, że skóra dłoni zmienia się, a nie na lepsze. Faktem jest, że w prawie każdym urządzeniu sportowym część chwytająca jest rowkowana. Jest to konieczne, aby pocisk nie wymknął się spod kontroli. W wyniku stałego kontaktu z hantlami, sztangą, naleśnikami i innymi metalowymi przedmiotami skóra staje się szorstka, pokryta modzelami, zadrapaniami, a nawet pęknięciami. Po pierwsze, jest nieprzyjemne, boli, a po drugie, istnieje ryzyko infekcji wprowadzanej do rany. Najbardziej denerwujące dla kobiet jest to, że ich dłonie nie wyglądają estetycznie, a my idziemy na siłownię po piękno. Czy istnieje wyjście? Oczywiście! Rękawice damskie do siłowni pomogą zapobiec pojawieniu się tych plag.

Kryteria wyboru rękawic

Wygląda na to, że rękawiczki żeńskie mogą różnić się od męskich, z wyjątkiem rozmiaru? Ale są różnice i są dość znaczące. Kobiety na siłowni uprawiają głównie sporty aerobowe, a mężczyźni - beztlenowe. Nie będziemy zagłębiali się w różnice. Krótko mówiąc, fitness, aerobik, trening sercowo-naczyniowy, bieganie, podciąganie na pasku i podobne treningi są aerobowe. Podnoszenie sztang, przysiadów, różnych pras to obciążenia beztlenowe, które nazywane są siłą. Jest oczywiste, że kobiety są bardziej na pierwszym miejscu. Dlatego najlepszą opcją są rękawice wykonane z prawdziwej skóry. Faktem jest, że podczas takich treningów ręce nie stykają się już z metalowymi skorupami, ale z podłogą, z plastikowymi skorupami. Chroń potrzebę bezpośrednio dłoni. Właśnie dlatego damskie rękawiczki bez palców są optymalne do treningu. Skóra chroni dłoń w miejscu, które najczęściej styka się z przedmiotami i powierzchniami. Wysokiej jakości materiał, z którego wykonane są rękawice, czyni to akcesorium dla sportu tak długo, jak to możliwe. Jeśli rękawice są naprawdę wysokiej jakości, mogą trwać dłużej niż rok. Jednak przy wyborze modeli prawdziwej skóry należy wziąć pod uwagę jedną cechę. Podobnie jak wszystkie produkty wykonane z tego materiału, rękawice rozciągają się z upływem czasu, więc gdy kupują, powinny być dopasowane do dłoni. Jeśli zauważysz, że akcesorium jest zbyt rozciągnięte, czas wymienić go na nowy, ponieważ rękawiczki nie chronią już rąk, a same mogą spowodować pocieranie skóry.

Ale sporty siłowe są interesujące dla dziewcząt. Kulturystyka trójbój siłowy Cross Street to sport, który przyciąga coraz więcej kobiet. Jeśli jesteś jednym z nich, będziesz potrzebować rękawic do treningu siłowego. Różnią się od zwykłych rękawic do siłowni, ponieważ z tyłu są wyposażone w intarsje z trwałego twardego materiału, a zewnętrzna powierzchnia, która wchodzi w kontakt z prętem, jest zwykle szorstka. Pozwala to poprawić sprzężenie ze sprzętem sportowym. Skóra naturalna jest używana niezwykle rzadko, co wiąże się z ogromnymi obciążeniami i siłą tarcia. Ten materiał zwykle nie może wytrzymać. Optymalny wybór - rękawice wykonane z materiałów syntetycznych. Po pierwsze, nie pozwalają na wypływanie wilgoci i zwiększają poślizg. Po drugie, wytrzymują ogromne obciążenia bez utraty wyglądu podczas długotrwałej eksploatacji. Kupowanie akcesoriów palcami lub bez palców to indywidualny wybór sportowca, ponieważ nie ma to wpływu na funkcjonalność.

Hołd dla mody

Nowoczesne rękawice do ćwiczeń nie muszą być nudne i szare. Projektanci zadbali o to, aby to akcesorium było piękne i było dobrze połączone z mundurem sportowym. Mogą być monofoniczne, z wstawkami z siatki, zdobione drukuje , kolorowe bloki, paski, logo. Używając rękawic podczas treningu, ty i twoje dłonie będą chronić, a będziesz wyglądać atrakcyjnie.

Rękawice do siłowni 1Rękawice do siłowni 2Rękawice do sali gimnastycznej 3
Rękawice do siłowni 4Rękawice do siłowni 5Rękawice do siłowni 6
Rękawice do siłowni 7Rękawiczki do siłowni 8Rękawice do siłowni 9