Sztuka Mehendi jest bardziej powszechna w Indiach, krajach arabskich, Afryce Północnej, Indonezji i Malezji. Ale stopniowo te piękne rysunki stają się popularne u nas. Nie jest to zaskakujące, ponieważ mehendi wygląda naprawdę cudownie, a taki wzór byłby doskonałym wyborem, gdybyś nie mógł zdecydować, czy chcesz ozdobić swoje ciało tatuażem, czy nie. Szczególnie często robią mehendi na rękach, ponieważ rysunki na tej części ciała wyglądają bardzo elegancko, a ponadto zawsze pozostają widoczne.

mehendi na rękach1mehendi na hands2mehendi na hands3

Jak narysować mehendi na rękach?

Warto zauważyć, że mehendi na rękach jest nadal najlepiej zrobione przez specjalistów, ponieważ wtedy będziesz pewny, że otrzymasz czysty i piękny wynik, który z pewnością Ci się spodoba. Ale jeśli, na przykład, w twoim mieście nie ma specjalisty w rysunkach mehendi lub po prostu chcesz spróbować opanować tę sztukę na własną rękę, to możesz łatwo przeprowadzić procedurę rysowania obrazu w domu. Najpierw musisz zrobić samą pastę, która jest zrobiona z henny, soku z cytryny, aromatycznego oleju i cukru.

Ale najtrudniejsze jest zastosowanie samego obrazu. Szczególnie pracochłonny jest proces malowania rękami, ponieważ tylko jedna ręka nadal działa, a druga będzie dość problematyczna. Jeśli posiadasz talent artysty, możesz zastosować wzory mehendi na rękach, podążając za ucieczką własnej wyobraźni. Prostszym sposobem będzie oczywiście szablon. Dla początkujących w Mehendi ta metoda będzie niewątpliwie najwygodniejsza.

Po nałożeniu rysunek powinien dobrze wyschnąć przez co najmniej godzinę. Następnie zetrzyj nadmiar henny tępym końcem noża. Możliwe jest przemywanie skóry w miejsce wzoru dopiero po czterech godzinach.

Ile kosztuje mehendi?

To, jak długo potrwa twój rysunek, zależy od rodzaju skóry, a także od miejsca, w którym rysuje się rysunek. Na przykład, w rękach mehendi zwykle nie trzyma się bardzo długo, ponieważ myjemy ręce najczęściej. Ale co najmniej tydzień z pięknym obrazem jest dla Ciebie. I tak średnio mehendi trwa około trzech tygodni.

Jak umyć mehendi z rąk?

Jeśli nagle nie lubisz rysować lub po prostu nie lubisz go na początku, to możesz go łatwo wycofać. Istnieje kilka różnych sposobów na pozbycie się wzoru lub bransoletki mehendi na dłoni. Ostrożnie i intensywnie przemyj wzór za pomocą mydła, żelu pod prysznic lub peelingu ciała. Możesz również użyć soku z cytryny. W nagłych przypadkach, jeśli pilnie potrzebujesz pozbyć się wzoru, użyj nadtlenku wodoru.

mehendi na hands4mehendi na rękach5mehendi na hands6
| mehendi na rękach7mehendi na hands8mehendi na rękach 9
mehendi na rękach10mehendi na rękach 11mehendi na rękach12