Czas płynie, a nawet przy ostrożnym użytkowaniu mebli, na jego powierzchni pojawiają się różne plamki. W dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tym problemem. Istnieją różne odczynniki chemiczne i urządzenia elektryczne dla konsumentów, które pomagają gospodyniom w szybkim przywieraniu tapicerki fotela lub sofy w nieskazitelnym, czystym wyglądzie. Najważniejsze w tym przypadku jest zrozumienie, że pokrycie z tkaniny lub skóry jest inne i dla każdego z nich należy wybrać własną bezpieczną metodę czyszczenia.

Teraz istnieją trzy główne sposoby czyszczenia mebli tapicerowanych - czyszczenie na sucho tapicerowanych mebli przy pomocy proszku, pianki i metody mokrej. Wszystko zależy od stopnia zanieczyszczenia powierzchni tapicerki i tego, co spowodowało pojawienie się tych plam. Niektóre leki są tak silne, że po obróbce kolor tkaniny może ulec zmianie. Nawet historie dobrej znajomości, że substancja ta jest całkowicie bezpieczna, nie mogą być całkowitą gwarancją. W końcu jego meble mogłyby być wykonane z zupełnie innego materiału niż twój. Najlepiej wypróbuj nowy środek czyszczący na małej, niepozornej powierzchni, aby upewnić się, że wszystko przebiega sprawnie.

Odkurzacz do mebli tapicerowanych

Odkurzacze myjące Dzięki wysokiej jakości filtrów wody są w stanie poradzić sobie z wieloma problemami. Przygotowany roztwór jest aplikowany ze zbiornika pod ciśnieniem do tkaniny, rozpuszcza brud i jest absorbowany. Po czyszczeniu czysta woda wlewa się do odkurzacza, a powierzchnia jest spłukiwana. Ta metoda pozwala usunąć wiele tłustych plam, starych zabrudzeń, nadając tkaninie czysty i świeży wygląd.

Czyszczenie mebli tapicerowanych za pomocą odkurzacza parowego

Sama nazwa mówi nam, że w tym przypadku urządzenie czyści gorącą parą. W jej zbiorniku (bojlerze) woda jest podgrzewana, a przez dysze doprowadzany jest do niej potężny strumień, z którego hostessa usuwa cały brud z mebli. W wielu przypadkach można zrobić bez użycia chemii gospodarczej, gorąca para będzie wystarczająca, aby poradzić sobie z plamami. Ponadto odkurzacz parowy bezlitośnie niszczą wszystkie bakterie, kleszcze i wirusy ukryte w powierzchni tapicerki, której czasami nawet nie podejrzewasz. Ale musimy pamiętać, że miękkie rodzaje tworzyw sztucznych, skóry i welur mogą cierpieć z powodu wysokiej temperatury, lepiej dla nich używać innych metod czyszczenia.

Środki chemiczne do zwalczania plam:

  1. Pianka do czyszczenia mebli tapicerowanych . Można użyć preparatów już przygotowanych do czyszczenia (TUBA, ACTIVE FOAM firmy NORDLAND lub podobnych), które znajdują się we wkładzie. Najłatwiej jest pracować z tymi narzędziami. Pojemnik delikatnie potrząśnięty, a po naciśnięciu przycisku narzędzie jest przykładane do mebli. Ale istnieje również Vanish do czyszczenia mebli tapicerowanych, Kirby Foam, AMWAY i innych płynnych szamponów, które należy przygotować samemu. Mieszając, postępując według instrukcji tych leków w ciepłej wodzie, pokonujesz roztwór, aby uzyskać piankę. Następnie za pomocą gąbki nanosi się ją na plamę i równomiernie rozprowadza po powierzchni, starając się nie zwilżyć tapicerki. Następnie lek wciera się, wykonując okrężne ruchy. Czasami zabrudzenia bardzo mocno się zżerają, w tym przypadku możliwe jest rozbryzganie niewielkiej ilości pieniędzy bezpośrednio na tkaninie z kapelusza. Po oczyszczeniu, musisz dać trochę czasu, aby materiał wyschł i możesz chodzić odkurzaczem, usuwając wszystkie resztki naszych funduszy.
  2. Zmywacz do plam. Takich produktów w naszych sklepach jest wiele rodzajów - Dye Gone Sprayer, Milam, Sano Carpet, Vanish, Kovrol-Extra i inne. Rozpylanie zwykle odbywa się w specjalnej butelce z poręcznym rozpylaczem. Narzędzie umieszcza się w zanieczyszczonym miejscu, po czym tapicerkę przeciera się gąbką lub czystą ściereczką. Jeśli nie można usunąć całej bejcy po raz pierwszy, należy powtórzyć procedurę.
  3. Proszek . Jeśli brud nie jest bardzo silny, warto spróbować proszku, który zawiera specjalne mikro-gąbki. Nakłada się go na powierzchnię dywanu i pochłania go powoli. Mleczko do mebli tapicerowanych1 Kiedy zmienia się kolor produktu, jego pozostałości można łatwo usunąć za pomocą zwykłego odkurzacza. W tym celu odpowiednie są następujące leki - Vanish Oxi Action, PRAMOL TAPI-3000, Ultan TTR-86.

Powinieneś bardzo uważać na bawełnianą tkaninę, aksamit, plusz, welur, inne "delikatne" materiały. Skóra naturalna i jej substytuty z częstego mycia wodą mogą zniknąć. Czasami pomaga roztwór sporządzony z mieszanki wódki i octu (1: 1). Najlepiej mieć specjalne osłony wykonane z materiału, który można łatwo i łatwo usunąć za pomocą konwencjonalnych środków. To pomoże ci pozbyć się wielu trudnych problemów w przyszłości.