Pielęgnacja laminatu musisz być dokładny i konsekwentny, ale wybranie dobrego detergentu do prania nie jest tak trudne, jak się wydaje. Przed użyciem zakupionego narzędzia należy uważnie przeczytać instrukcję użytkowania, a następnie przetestować ją na niewielkim obszarze podłogi, ukrytym przed wzrokiem.

Jakie środki użyć?

W celu doprowadzenia podłogi laminowanej w idealnym stanie podczas prania, konieczne jest stosowanie tylko tych kompozycji, które mają zastosowanie do tego rodzaju powłoki wykończeniowej. Z łatwością sobie z tym poradzisz "Mellerud BIO" , środek do mycia podłogi z laminatu, który szybko usunie z powierzchni wszelkie ślady zanieczyszczeń, tłuste plamy, po użyciu laminat wygląda zadbany i lśniący.

Mydło na bazie płynnego detergentu do laminatu z antystatyczną warstwą "Emsal Laminate" nie tylko usunie kurz i brud, ale również przeniknie do górnej warstwy laminatu, nadając mu blask i zapewnienie mu przez pewien czas niezawodnej ochrony. Właściwości antystatyczne tego produktu pozwalają przez długi czas chronić podłogę przed grudkami pyłu.

Dobrym nano-antystatycznym dla podłóg laminowanych jest środek czyszczący do laminatów Percenta , który znacznie zmniejszy atrakcyjność pyłu i brudu, zmniejszy napięcie elektrostatyczne, podczas gdy nie zawiera substancji biologicznie szkodliwych.

"Pan Właściwy" również doskonale radzi sobie z brudem, nie pozostawi smug, ma przyjemny zapach, którego zapach przez długi czas będzie w powietrzu.

Jako środek ludowy do mycia laminatu, możesz wypróbować 3-9% destylowanego białego octu rozcieńczonego w wodzie z szybkością dwóch łyżek stołowych na dziesięć litrów wody. Ta metoda jest dość tania, ale dość wysokiej jakości, rozwiązanie nie pozostawia plam, dodaje połysku do laminatu, dobrze oczyszczając go z plam i brudu.