Puree ziemniaczane to znane danie. Nadaje się do żywności dla niemowląt i żywienia, a także dla osób z chorobami żołądka i jelit. Zawartość kalorii w tłuczonych ziemniakach zależy od składników zawartych w ich składzie, na przykład masła i mleka. Tłuczone ziemniaki przydadzą się organizmowi, ponieważ oprócz przyjemnego smaku jest on bardzo lekkostrawny. Danie to wspaniale komponuje się z różnymi warzywami, takimi jak szpinak czy karczoch jerozolimski. Ponadto tłuczone ziemniaki nie wywołają reakcji alergicznej. Jedynym przeciwwskazaniem może być indywidualna nadwrażliwość.

Tłuczone ziemniaki kalorii, ich skład i korzystne substancje

Ziemniaki są podstawą tłuczonych ziemniaków, a kaloryczność końcowej potrawy zależy od dodatkowych tłuszczów zawartych w jej recepturze. W ten sposób zawartość kalorii w puree ziemniaczanym można regulować niezależnie. Ile kalorii znajduje się w puree ziemniaczanym ugotowanym na wodzie bez dodawania dodatkowych składników? Na 100 gramów gotowego produktu przypada tylko 63 kcal. Takie danie bez wahania można uwzględnić w dietetyczny dieta Okazuje się, że tłuczone ziemniaki zawierają mniej kalorii niż ziemniaki w mundurze.

Głównym składem ziemniaków są węglowodany i skrobia. Ponadto produkt jest bogaty w witaminę A i C oraz pierwiastki śladowe, w szczególności: potas, wapń, sód, magnez i fosfor.

Spożywając tłuczone ziemniaki, ciało szybko zaczyna czuć się nasycone, a te pierwiastki śladowe, które są jego częścią, pozytywnie wpływają na stan kości, zębów i pracę mózgu. Szkolone ziemniaki mogą powodować tylko dodatkowe składniki. Na przykład, złej jakości olej, smar lub margaryna.

Zawartość kaloryczna tłuczonych ziemniaków w różnych przepisach

Ziemniaki należy czyścić specjalnym nożem do mycia warzyw. Będą w stanie usunąć raczej cienką warstwę skórki, ponieważ bezpośrednio pod nią znajduje się największa liczba użytecznych substancji. W przypadku tłuczonych ziemniaków ziemniak jest żółtawy w środku. W tych odmianach więcej skrobi i wrzącą miękko. Ziemniaki muszą być przycięte, ale nie za małe i zanurzone we wrzącej wodzie. To właśnie ta sekwencja czynności pozwoli zachować największą ilość składników odżywczych. Następnie należy dodać sól do smaku i gotować przez 15 lub 20 minut, aż będzie gotowy, w zależności od odmiany ziemniaka, a pokrywka nie jest szczelnie przykryta. Podczas cięcia nożem, gotowy ziemniak powinien rozpaść się. Jeśli zdecyduje się przygotować tłuczone ziemniaki w wodzie, część płynu, w której gotowano ziemniaki, należy osuszyć osobno, a następnie dodać do ziemniaków puree, doprowadzając do stanu pożądanej konsystencji. Następnie ziemniaki muszą być kruszone i ubijane, okresowo dodając wcześniej wyssany bulion. Nie używaj blendera i miksera podczas gotowania tłuczonych ziemniaków. Może się okazać, że jest to zła konsystencja. Zawartość kalorii takich tłuczonych ziemniaków będzie wynosiła 63 kcal. tłuczone kalorii ziemniaków Dla osób, które przestrzegają pewnych diet, tłuczone ziemniaki można przygotować tylko przy użyciu wody.

Zamiast bulionu ziemniaczanego można dodać mleko w puree. Kaloryczna zawartość tłuczonych ziemniaków w mleku bez dodatku oleju wynosi około 90 kcal na 100 g produktu. Nie można dodać do puree przeziębienia mleko . Zepsuje smak i kolor potrawy.

Zawartość kaloryczna tłuczonych ziemniaków z olejem roślinnym wynosi około 82 kcal. W tym przypadku olej roślinny może zastąpić masło. Na nim można usmażyć cebulę i dodać do puree, gdy danie będzie gotowe. Zawartość kaloryczna tłuczonych ziemniaków na maśle wyniesie około 120 kcal.