Pachnący, orzeźwiający napój, kawa, jest uwielbiany przez miliony ludzi. Wielu nawet nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki mocnej kawy, która pobudza i pomaga się obudzić. Prawdziwi koneserzy napoju wolą cieszyć się świeżo zmieloną, domową kawą i nie pić "surogatu" z puszki lub opakowania. Uważa się, że jeśli mielecie ziarna kawy bezpośrednio przed gotowaniem, napój będzie miał niezrównany aromat i smak. Ale żeby dostać taką kawę, w domu potrzebny jest młynek do kawy. Współczesne tempo życia zmusza wielu do zakupu elektrycznego urządzenia do mielenia ziaren kawy. Jednak eksperci są zgodni co do tego, że nie można pomyśleć o wyborze ręcznego lub elektrycznego rozdrabniacza: tylko pierwszego rodzaju. Jeśli jesteś skłonny skorzystać z tej opcji, mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże ci wybrać młyn, który Ci odpowiada.

Ręczna młynek do kawy: zalety i wady

Opinia, że ​​najbardziej pyszny napój uzyskuje się jedynie przez mielenie ziaren kawy wyłącznie za pomocą mechanicznej młynka, nie powstała sama z siebie. Istnieje kilka wyjaśnień na ten temat. W urządzeniu elektrycznym, ze względu na dużą prędkość mielenia i działanie urządzenia, noże nagrzewają się, temperatura i same ziarna rosną, dzięki czemu kawa częściowo traci swój smak i aromat. W ręcznym młynie do kawy ziarna są mielone powoli, co oznacza, że ​​nie ma ogrzewania, co oczywiście wpływa na właściwości napoju. Oczywiście, użyj elektryczna młynek do kawy znacząco oszczędza nasz czas. Ale najważniejszą rzeczą w napoju jest smak! Ponadto pracę mechanicznej młynka do kawy można nazwać niemal bezgłośną w porównaniu do elektrycznej młynka do kawy. I jeszcze jedną zaletą uchwytu młynka do kawy, oprócz wymienionych powyżej, jest zawsze wyrafinowany projekt, dzięki któremu urządzenie nie tylko spełnia swoją główną funkcję, ale także ozdabia kuchnię.

Rodzaje ręcznych młynków do kawy

Ogólnie rzecz biorąc, ręczna młynek do kawy nie ma zastosowania do skomplikowanych. Mielenie ziaren następuje dzięki dwóm szlifowanym kamieniom, z których jeden jest mocno przymocowany do spodu urządzenia, a drugi obraca się pod działaniem rączki. W niektórych urządzeniach można zmienić odległość między kamieniami młynowymi za pomocą specjalnej śruby, która wpływa na rozmiar szlifowania. Dlatego lepiej jest kupić ręczny młynek do kawy z regulowanym szlifowaniem. Jeśli śruba zostanie dokręcona mocniej, zmniejszy się odległość między kamieniami młyńskimi, a szlifowanie będzie sprawne - tylko do parzenia kawy w Turku, środka do espresso i grubej - do parzenia w dzbankach do kawy.

Ważnym niuanse w wyborze ręcznego młynka do kawy to materiał, z którego wykonane są kamienie młyńskie. Żeliwne kamienie młyńskie są uważane za najbardziej trwałe i trwałe, nie są uszkadzane przez upadek. Jedynym minusem jest to, że z czasem w kawie można wyczuć słaby metaliczny smak. Ręczna szlifierka z ceramicznym kamieniem młyńskim może również pochwalić się wytrzymałością. Jednak ceramika jest raczej delikatnym materiałem i jeśli zostanie niewłaściwie potraktowana, może wystąpić uszkodzenie.

Ponadto mechaniczne młynki do kawy są podzielone na dwa typy - wschodnią i europejską. Te ostatnie są urządzeniem ręczna młynek do kawy Sześcienna forma z uchwytem i wysuwanym pojemnikiem na ziarna mielone. Najczęściej korpus młynków do kawy typu europejskiego jest wykonany z drewna. Ich główną wadą jest słabe mocowanie drewnianej podstawy podczas mielenia ziaren, co będzie wymagało od ciebie dodatkowych wysiłków.

Widok wschodni to ręczna młynek do kawy z dość wygodnym mocowaniem. Zwykle korpus takiego urządzenia jest wykonany z metalu i znajduje się składany uchwyt, który chowa się wewnątrz młynka. Reguluje odległość między kamieniami młyna, dzięki czemu zapewnione jest gładkie i dokładne szlifowanie. Dlatego najlepsza ręczna młynek do kawy dla Turcy jest dokładnie wschodni.