Aby zminimalizować czas spędzany na gotowaniu, nowoczesny przemysł produkuje różne urządzenia elektryczne i różne akcesoria. Blender należy również do liczby urządzeń elektrycznych. Rozwiązując pytanie, czy kupić to urządzenie, spróbujmy dowiedzieć się, do czego służy blender.

Co można ugotować w blenderze?

Głównym celem blendera jest mielenie małych porcji jedzenia. Za pomocą tego urządzenia możesz:

  • mielenie warzyw, owoców, mięsa, podrobów, orzechów;
  • mieszać produkty, przygotowywać tłuczone ziemniaki, nadzienia piekarnicze, koktajle;
  • bić musy, kremy.

Dla poszczególnych modeli miksera dostępna jest dodatkowa funkcja - siekanie lodu specjalną dyszą.

Wybór blendera

Wybór urządzenia kuchennego dokonywany jest w zależności od tego, dlaczego potrzebny jest blender.

Po pierwsze miksery różnią się mocą: najmniejsza moc urządzeń 200 W, mocne modele mają moc 1000 W. Blendery o małej mocy są przeznaczone do mielenia owoców i warzyw, ale jeśli planujesz użyć urządzenia do mielenia surowego mięsa lub lodu, powinieneś zatrzymać wybór na mocniejszym urządzeniu.

Kolejna różnica tkwi w cechach urządzenia - typu blendera.

Typy blenderów

Zatapialny mikser

Zatapialny mikser Jest to długie i cienkie urządzenie z przyciskami na górze i urządzeniem z nożami na końcu. Jego celem jest zmielić niewielką ilość jedzenia w dowolnym pojemniku. Urządzenie jest niezwykle łatwe w utrzymaniu, łatwe do utrzymania w czystości i wygodne w przechowywaniu. Ponadto niewątpliwą zaletą zanurzalnego mieszalnika jest możliwość używania różnych dysz w zależności od wykonywanej operacji. Urządzenie ma dwie wady: nie jest przeznaczone do długotrwałego użytkowania i można szlifować niewielką ilość produktu.

Stacjonarny blender

Stacjonarny blender umieszczone na pulpicie za pomocą specjalnego stojaka, w którym silnik. Na wierzchu znajduje się kubek lub kubek z obrotowymi nożami, w których odbywają się wszystkie operacje. Urządzenie jest wygodne, ponieważ działa całkowicie autonomicznie, bez interwencji człowieka: pokrywaliśmy składniki, włączaliśmy i czekaliśmy na koniec gotowania. Wybierając stacjonarny mikser, weź pod uwagę to, do czego jest on używany. Często stacjonarny blender służy do mieszania koktajli i koktajli lodowych. Dlatego jeśli często masz imprezy w swoim domu lub posiadasz małą kawiarnię, tego typu urządzenie jest tym, czego potrzebujesz. Obsługa urządzenia jest prosta - wszystkie nowe modele mają funkcję samooczyszczania, która chroni przed przecięciami ostrymi nożami. Aby umyć blender, woda wlewa się do pojemnika, a maszyna włącza się na chwilę. Ważne jest również, aby misa była wyposażona w blender. Szklane pojemniki są bardziej higieniczne, ale także bardziej kruche. Jeśli taka miska pęknie, problematyczne będzie jej zastąpienie. Plastikowe kubki są bardziej niezawodne, ale są stopniowo funkcje blendera przyciemniać i pochłaniać zapachy.

Co może zastąpić blender?

Decydując o tym, czy potrzebujesz miksera, zastanów się, czy niektóre urządzenia domowe mogą wykonywać niektóre funkcje urządzenia. Przede wszystkim jest to robot kuchenny, który jest urządzeniem wielofunkcyjnym. W rzeczywistości w jego urządzeniu znajduje się mikser. Blender można zastąpić mikserem, który wykonuje podobne operacje. Wybierając spośród dwóch urządzeń, które kupisz, zdecyduj, czy będziesz częściej siekać lub mieszać. W pierwszym przypadku powinieneś dać pierwszeństwo mieszarce, w drugim mikserze.

Ważne: wybierz urządzenia znanych producentów, które będą służyć przez długi czas i wydajnie wykonuj wszystkie operacje.