Ludzie, którzy podróżują samolotami, rzadko robią to z pustymi rękami. Z reguły minimalny zestaw ubrań zmieniających się, pamiątek dla przyjaciół i prezentów zajmuje dużo miejsca. Tak, i zważ wszystko, co transportowane, całkiem dobrze. Większość samolotów jest zaprojektowana do klasy ekonomicznej. Przecież o wiele częściej ludzie kupują właśnie takie bilety, dlatego starają się zrobić więcej miejsc, redukując obszar jednego. I tu zaczyna się najciekawsza rzecz: wraz ze wzrostem foteli pasażerskich, ograniczenia dotyczące masy bagażu w samolocie stopniowo się zmieniają. Ale o wszystkim w porządku.


Międzynarodowy standard masy bagażu w samolocie

Mówienie o wspólnym standardzie nie byłoby tego warte, ponieważ niektóre kraje mają swoje własne ograniczenia (choć różnice są czasem nieistotne), zależy to również od wybranej linii lotniczej.

Rozważ wszystkie podstawowe informacje na temat wagi bagażu w samolocie na osobę:

  1. Minimalny bagaż przewożony jest na bagaż podręczny. Zwykle obejmuje rzeczy osobiste, dokumenty i niezbędne drobiazgi. Resztę zabiera się do bagażu, będzie to torba podróżna lub walizka. A wszystkie podstawowe ramy są bardziej przewidziane właśnie dla tych rzeczy. O wadze bagażu podręcznego: maksymalna wartość wynosi zwykle około 10 kg.
  2. Jeśli dopiero zaczynasz podróżować po całym świecie, upewnij się, że wiesz, ile bagażu jest dozwolone w samolocie wybranej linii lotniczej. Niektóre z nich mają bezpłatny transport do 30 kg, inne będą musiały dodatkowo płacić za tę wagę. Ale prawie każdy ma maksymalną wagę jednej sztuki bagażu w samolocie klasa ekonomiczna to 20 kg. Przewoźników o stanie 23 kg rzadko można znaleźć.
  3. Idziesz do lady i odzyskujesz ciężar swojego bagażu. Następnie sprawdź, czy waga jest uwzględniona w ramach zaakceptowanych przez tę firmę. Jeśli to konieczne, będziesz musiał zapłacić dodatkowo. Zostało to opisane bardziej szczegółowo poniżej.
  4. Jeśli jesz towarzystwo, zawsze istnieje pokusa, aby połączyć bagaż i zaoszczędzić trochę. Jak to się dzieje: widzisz, ile ciężaru dopuszcza w samolocie przewoźnik, a następnie, jeśli to konieczne, dosłownie oddaj walizkę znajomemu lub zmień torby. Ale tego rodzaju cunnings nie są mile widziane, aw przypadku ujawnienia trzeba będzie zapłacić dodatkowo.

Nadbagaż w samolocie

Co zrobić, jeśli planujesz nosić o wiele więcej lub więcej niż określony limit wagi? Tutaj wszystko jest proste: każda firma ma własne taryfy za nadmierną wagę i po prostu przeliczysz potrzebną kwotę.

Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewne subtelności i niestandardowe sytuacje. Na przykład planujesz wycieczkę z dzieckiem poniżej dwóch lat i nie chcesz kupować osobnego biletu. Ta opcja w samolocie jest możliwa, ale wtedy waga bagażu dla ciebie nie jest już klasyczna 20 kg, a dokładnie o połowę mniej dla jednej osoby.

Jeśli kupiłeś bilet klasa biznesowa możesz liczyć na dwa miejsca naraz. Każdy bagaż waży 32 kg. Ale dodatkowa opłata za dodatkowe miejsce jest znacznie wyższa niż w przypadku opcji ekonomicznej.

Teraz rozważ kilka firm i ograniczenia wagi bagażu w samolocie dla każdego z nich:

ograniczenia dotyczące wagi bagażu w samolocie
  • wszystkie dobrze znane linie lotnicze Turcji w tym zakresie nie wyróżniają się i mają wagę dla klasy ekonomicznej wynoszą dokładnie 20 kg, dla klasy biznesowej - nie więcej niż 30 kg;
  • W firmie FLYDUBAI można przewozić jak najwięcej 32 kg, z czego dokładnie 23 kg są bezpłatne;
  • bardzo drogie będzie Cię kosztowało przewagę podczas linii przejazdu LUFTHANSA i AUSTRIAN AIRLINES , będzie musiał zapłacić nawet 50 euro tylko za loty krajowe, darmowe standardowe 20 kg.

Dlatego tak ważne jest uważne przeczytanie wszystkich warunków i ograniczeń w kwestii bagażu przed samym lotem. Pozwoli to zaoszczędzić czas i nie popsuje podróży.