Dziś na każdym lotnisku można spotkać się z taką usługą, jak pakowanie bagaży z filmem. Na specjalnych pojazdach pracownicy linii lotniczych pakują walizki i walizki w gruby film. Dlaczego jest to konieczne i czy ta procedura jest obowiązkowa? Czy mogę samodzielnie zapakować torby w domu, aby nie tracić czasu i pieniędzy przed lotem?

Zasadniczo procedura pakowania nie jest konieczna. Otrzymasz nie tak zapakowany bagaż. Jednak folia stretch do pakowania bagażu może być bardzo przydatna pod wieloma względami.

Przede wszystkim chroni bagaż przed uszkodzeniami, zadrapaniami, wiórami, brudem. Zauważ, że na lotniskach z bagażem nie jest szczególnie ceremonialnie, jest on rzucany na przenośniki, a czasami nie trafia. Oczywiście, z poważnych obrażeń, takich jak zerwana rączka lub pęknięcie plastiku, film nie będzie chronił, ale przed zadrapaniami i brudem uratuje walizkę.

Drugim, dla którego przydatny może być film do pakowania bagażu, jest ochrona przed złodziejami. Nawet dobra blokada nie może zagwarantować integralności treści. Za pomocą zwykłego długopisu możesz go otworzyć iw ciągu kilku sekund ukraść coś wartościowego, nie będzie to trudne dla doświadczonego złodzieja, więc nie będziesz miał czasu na mrugnięcie i nie zauważysz od razu. Ale film w kilku warstwach znajdzie się na ścieżce "zwiadowcy", ponieważ w tym zamieszaniu po prostu nie będzie czasu.

A teraz sam zdecyduj, czy musisz spakować bagaż w filmie, czy zaryzykować i pozostawić go bez ochrony.

Rodzaje opakowań bagażowych

Wcześniej mówiliśmy o filmie jako najczęstszej formie materiału opakowaniowego. Nie ma potrzeby pakowania walizek na pojazdy na lotnisku, można to zrobić ręcznie w domu.

Jak spakować bagaże do samolotu z filmem: film potrzebuje do tego większej gęstości niż jedzenie. Możesz go kupić w sklepie budowlanym. Jeśli go nie znajdziesz, możesz użyć jedzenia, wybierz najbardziej gęsty i pokryj więcej warstw.

Na tej samej maszynie pakującej pakujesz bagaż w folię termo. Nie obawiaj się, że spowoduje to uszkodzenie zawartości walizek - temperatura w nich wzrośnie tylko o pół stopnia.

Wiele osób wciąż zastanawia się, czy film zwiększa wagę bagażu. Oczywiście sam film waży bardzo mało. Nawet jeśli na twoich torbach i walizkach jest wiele warstw tego filmu, nie wpłynie to znacząco na wagę.

Innym wariantem opakowania jest wielokrotnego użytku osłona ochronna . Jest sprzedawany na niektórych lotniskach lub w sklepach specjalizujących się w sprzedaży walizek. W skrajnych przypadkach taką osłonę można zamówić przez Internet. Włożył walizkę całkowicie i służy tym samym celom co film.

Zasady postępowania z bagażem

Na dzień dzisiejszy istnieją dwa systemy norm dotyczących przewozu bagażu: waga i liczba miejsc. Różne linie lotnicze działają na tym lub tamtym systemie. W każdym razie normy bezpłatnego bagażu zależą od kierunku lotu i oczywiście od klasy obsługi.

Dlatego większość linii lotniczych preferuje system według liczby miejsc i pozwala pasażerom klasa ekonomiczna nosić jedną torbę 23 kg, podczas gdy pasażerowie Folia stretch do pakowania bagażu wyższe klasy mogą nosić dwie torby o wadze 23 lub 32 kg.

Oprócz wagi bagaż jest ograniczony. Łączna wielkość wszystkich pomiarów nie powinna przekraczać 158 cm. Większe przewymiarowane rzeczy będą musiały być wydawane jako bagaż ponadwymiarowy.

Przy okazji, niektóre linie lotnicze zezwalają na bezpłatny transport sezonowego sprzętu sportowego. Na przykład sprzęt narciarski w zimie.

Za przekroczenie wagi, liczba miejsc i wymiary reszty bagażu będą musiały zostać zapłacone zgodnie z taryfami danej linii lotniczej. Lepiej z wyprzedzeniem określić wszystkie ekscesy i natychmiast zapłacić za wszystko przy zakupie biletu lotniczego.