Samolot to najszybszy sposób podróżowania z jednego kraju do drugiego, ale przed lotem powinieneś zapoznać się z tym, co i jak możesz zabrać ze sobą.

Często turyści są zainteresowani pytaniem, czy można przewozić alkohol w bagażu samolotu, mimo wszystko, napoje alkoholowe są zwykle kupowane jako prezenty z podróży zagranicznych.

Czy można przewozić alkohol w bagażu samolotu?

Wszyscy wiedzą, że przewóz płynów w kabinie samolotu jest ograniczony do 100 ml dla jednego typu, dlatego zaleca się transportowanie butelek z alkoholem w bagażu. Mogą to robić tylko pasażerowie pełnoletni w ilości dozwolonej na danej trasie.

Ile alkoholu można nosić w bagażu?

Ilość alkoholu dozwolona do transportu zależy od kraju, do którego zamierzasz przyjechać:

  1. Rosja . W przypadku lotów krajowych pasażerowie, którzy ukończyli 21 lat, mogą przewozić w bagażu tyle napojów, ile to możliwe, o sile mniejszej niż 70 stopni. Import do kraju jest dozwolony tylko 5 litrów na osobę, z czego 2 są bezpłatne, a dla innych konieczne jest uiszczenie opłaty.
  2. Ukraina . Dopuszcza się transport 7 litrów napojów bezalkoholowych (piwo, wino) i 1 litr mocnego (wódka, koniak).
  3. Niemcy . Do importu dozwolone są 2 litry siły do ​​22 stopni i 1 litr powyżej. Podczas przekraczania granicy obowiązują inne normy (90 litrów i 10 litrów) z krajów UE.
  4. Singapur, Tajlandia . 1 litr dowolnego napoju alkoholowego.

W krajach takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i Malediwy importowanie napojów alkoholowych jest zabronione, więc są one konfiskowane w urzędach celnych. Jeśli będziesz bardzo się starał, możesz oddać butelki po odejściu.

Jak spakować alkohol do przewozu w bagażu samolotu?

Najważniejszy warunek, w którym możesz przynieść alkohol, powinien znajdować się w zamkniętym fabrycznym pojemniku i kiedy kupujesz go w strefie bezcłowy - w zamkniętym opakowaniu papierowym ze specjalnym logo.