Tanie linie Low Cost już mocno zdobył zaufanie pasażerów na całym świecie. Jednak postsowieckim, słowo „budżet” jest nadal kojarzy się z czymś nierzetelne, niskiej jakości i niebezpieczne. Często podróżni do firm o niskich kosztach są uprzedzeni. Czy istnieje jakieś racjonalne ziarno w tym zakresie?

Zalety tanich firm

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest niski koszt lotów. Co tłumaczy tak niskie i atrakcyjne taryfy dla pasażerów? W rzeczywistości, wszystko jest proste: koszt podróży lotniczych Low Cost firmy, ale nic taryfy i opłaty lotniskowe nie są wliczone. Za każdą dodatkową usługę trzeba zapłacić osobno. Chodzi o jedzenie na pokładzie, przyspieszenie rejestracji, zabranie bagażu lub wprowadzenie zmian w dacie wyjazdu. Jednak te niuanse dotyczące popularności tanich linii lotniczych nie zostały odzwierciedlone. Dziś ich przedstawicielstwa są otwarte w wielu krajach świata. Najpopularniejszymi przewoźnikami są Wizz Air, Air Berlin, Pegasus Airlines, Norwegian, Easy Jet i Air Arabia. Te tanie linie lotnicze aktywnie przyjmują doświadczenie, aby zmniejszyć koszt lotów od siebie nawzajem i opracowują nowe strategie tańszych taryf.

Inną cechą taniej pracy jest rezerwacja biletów lotniczych. Odbywa się to w celu wykluczenia dodatkowych kosztów ponoszonych przez pasażerów, którzy płacą za usługi agencji rezerwujących loty. Ale poziom komfortu nie cierpi z powodu obniżki taryf. Niski koszt Firmy - jest wybór ludzi biznesu, którzy są ważne w krótkim czasie być w punkcie B, spędziwszy więc minimalna kwota, bo w tygodniu takich misjach może być kilka. Ale operatorzy turystyczni nie pozostają w tyle: często kupują miejsca i zamawiają loty czarterowe od tanich przewoźników. Ma to pozytywny wpływ na koszty wycieczki zorganizowane. Win i linie i touroperatorzy i podróżnicy.

Ważne niuanse

Jak już wspomniano, wszystkie dodatkowe usługi dla pasażera muszą być opłacane osobno. Możesz zabrać ze sobą bagaż podręczny tylko wtedy, gdy jest waga i wymiary nie przekraczaj akceptowalnych standardów. Niektórzy tani przewoźnicy również różnią się wielkością bagażu (małe, duże). Jeśli twój bagaż zostanie uznany za duży, będziesz musiał zapłacić około 10 euro. Czasami za jedno miejsce na bagaż trzeba zapłacić około 20 euro. I więcej! Kwoty te są ważne tylko w przypadku płatności online, na lotnisku usługi te będą kosztować więcej o 50%.

Należy również wziąć pod uwagę, że tani bilet lotniczy nie podlega zwrotowi i podlega natychmiastowemu wykupowi. W razie potrzeby trudno jest zmienić datę. A jeśli firma świadczy taką usługę, nie będzie bez dodatkowej opłaty. Dlatego płacenie za bilet jest lepsze dzięki przelewowi bankowemu, aby wygrać około jednego dnia, aby przemyśleć daty.

Należy pamiętać, że w strefie tanich linii nie ma klasy biznes, a karty pokładowe dla pasażerów są wydawane bez wskazania miejsca. Jeśli dla ciebie ważne jest, gdzie usiąść, lepiej przedostać się na lotnisko z wyprzedzeniem, a rejestracja jest jedną z pierwszych. Niektóre firmy umożliwiają rezerwowanie zwykłych miejsc lub miejsc z miejscem na umieszczenie stóp Tanie loty oszczędzają dzięki inteligencji2 (wymagający zapłaty). Nawiasem mówiąc, koszt biletów dla przewoźników budżetowych, a także dla zwykłych, w przeddzień wyjazdu znacząco spada. Jeśli rejestracja online dla klientów tanich firm jest bezpłatna, to w recepcji za usługę poprosi o 10 euro.

Nie musisz polegać na bezpłatnych posiłkach lub napojach. Zazwyczaj lotniska wybierają najbardziej odległe miejsca w celu ratowania firmy, co pociąga za sobą dodatkowe koszty związane z transferem.

Cokolwiek to było, ustalając wszystkie priorytety, można jeszcze zaoszczędzić na locie, jeśli komfort nie jest na pierwszym miejscu.