Wybierasz się w podróż lub spotkanie biznesowe, coraz więcej osób woli transport lotniczy. Pomimo dość wysokich kosztów biletów, ten rodzaj transportu jest bardzo szybki i wygodny. Ponadto, w niektórych punktach planety w inny sposób nie będziesz w stanie dotrzeć.

Z każdym pasażerem próbuje zabrać wszystko, czego potrzebujesz. Czasami walizki z rzeczami stają się szalone. Oczywiście w rękach nie będziesz ich trzymał, bo jest tam specjalny przedział bagażowy, ale przecież musisz złapać coś w kabinie samolotu. Te rzeczy są nazywane bagażami podręcznymi.

Limit bagażu podręcznego

Logiczne jest, że wymiary (waga i wymiary) bagażu podręcznego w samolocie są ograniczone do pewnych norm. Często zasady przewozu i dopuszczalny rozmiar bagażu podręcznego we wszystkich krajach i we wszystkich liniach lotniczych są takie same. Warto jednak wiedzieć o niuansach z wyprzedzeniem, aby nie stracić na przykład butelki swoich ulubionych perfum na lotnisku. Czasami lista przedmiotów zabronionych do przewozu w bagażu podręcznym jest podana na samym bilecie. Jeśli takie informacje nie są dostępne, z pewnością zobaczysz stoisko w pobliżu stanowiska rejestracyjnego, w którym wyraźnie opisano dozwolony rozmiar bagażu podręcznego, a także przedmioty, których nie można przewozić w samolocie.

Z reguły maksymalny rozmiar bagażu podręcznego nie powinien przekraczać 126 centymetrów (suma trzech parametrów - długości, wysokości i szerokości). Dokładniej, wymiary są następujące: 56x45x25 centymetrów. Niektóre linie lotnicze wymagają parametrów zgodności 55h40h20 centymetrów. Obowiązuje również ciężar bagażu podręcznego: nie powinien on przekraczać 3-15 kilogramów (w zależności od przewoźnika lotniczego). Najbardziej rygorystyczne podejście do wymiarów bagażu podręcznego demonstruje linie lotnicze należące do klasy budżetowej, co nie jest zaskakujące.

Pasażerowie, którzy kupili bilety klasy biznesowej, mają czasami przywileje dotyczące wielkości walizki na bagaż podręczny. Jeśli, na przykład, w klasie ekonomicznej maksymalna waga bagażu wynosi 5 kilogramów, to w klasie biznesowej wynosi 7 kilogramów.

Zabronione przedmioty w samolocie

Nigdy nie zdarzy się, aby rozsądny pasażer przewoził z nim niebezpieczne rzeczy w kabinie. Dotyczy to broni, przedmiotów do przekłuwania, narkotyków i tak dalej. Personel ochrony na lotnisku zawsze sprawdza torby (bagaż podręczny) w obecności ich właścicieli. Można odmówić przewozu bagażu podręcznego w przypadku, gdy znajdujące się w nim przedmioty są niebezpieczne dla innych osób, ich własności lub samego samolotu. Niepowodzenie nastąpi w przypadku braku odpowiedniego opakowania bagażu. Większość linii lotniczych nie zezwala na transport w bagażu podręcznym. Takie wymagania są szczególne i zależą od polityki linii lotniczej. Urządzenia techniczne mogą przewozić na przykład laptopa, odtwarzacz, suszarkę do włosów i telefon komórkowy. Jednak takie urządzenia nie powinny zakłócać elektronicznego systemu samolotu, więc możesz zostać poproszony o nie korzystanie z nich podczas lotu.

dodatek bagażu podręcznego

Lot z małymi dziećmi w połączeniu z pewnymi niuansami. Mama może zabierać do salonu rzeczy higieniczne, dziecięce rzeczy, które mogą być potrzebne podczas lotu, a także noszenie kołyski. Jednak w przypadku butelek trudniejsze. Możesz zostać poproszony o wymianę szkła na plastik.

Osoby niepełnosprawne lub zranienia mogą korzystać z niezbędnych urządzeń ortopedycznych w salonie. Jeśli chodzi o leki, istnieje lista dozwolonych do transportu. W każdym kraju jest inaczej, więc skonsultuj się z wyprzedzeniem.

Znając wszystkie niuanse przenoszenia bagażu podręcznego, oszczędzasz sobie kłopotów podczas lądowania.