Ośrodek narciarski Ruka w Finlandii jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Laponii. Ośrodek położony jest na południe od koła podbiegunowego i nosi zasłużony tytuł Złotej Bramy Laponii. Ten ośrodek narciarski ma już prawie sześćdziesiąt lat - wiek jest poważny i znaczący. Wybierając do odpoczynku rękę w Finlandii, dostaniesz wiele niesamowitych wrażeń i wspomnień.

Jak dostać się do ośrodka Ruka w Finlandii?

Najbliższe lotnisko w Finlandii, z którego można dojechać do Ruki, znajduje się w Kuusamo, mieście położonym 30 km od Ruki. Do miejscowości Kuusamo można łatwo dojechać autobusem, który kursuje dość często.

Ponadto, Ruka można dojechać przez N5 z Helsinki . Ta ścieżka ma 840 kilometrów.

A jednak, jako opcja, można dostać się do Ruki, korzystając z usług kolei. Tutaj najłatwiej dostać się pociągiem z Helsinek do Oulu, a następnie dojechać autobusem do Ruki.

Która z tych tras jest wygodniejsza - Ty decydujesz.

Ośrodek narciarski Ruka

A teraz przyjrzyjmy się bliżej samej miejscowości i rozrywce, jaką może ona zapewnić turystom.

  1. Sezon Sezon narciarski rozpoczyna się w Ruka już w połowie października, a kończy się dopiero w drugiej połowie czerwca. W sezonie Ruka otwiera się wcześniej niż w innych ośrodkach w Finlandii, dzięki sztucznemu śniegowi. Jest to niewątpliwie duży plus kurortu, który przyciąga wielu ludzi, którzy chętnie zjeżdżają po zaśnieżonych stokach, kiedy jest jeszcze tylko październik, a nawet lato.
  2. Lokalizacja Większość ośrodków narciarskich w Finlandii znajduje się na niewielkich wysokościach, ale Ruka to inna sprawa. Ośrodek narciarski Ruka znajduje się w tych górach, których wysokość sięga prawie pięćset metrów nad poziomem morza.
  3. Stoki Dzięki położeniu, stoki ośrodka Ruka w Finlandii będą interesujące zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Wśród dwudziestu ośmiu tras, znajdujących się w różnych częściach czterech gór, każdy może znaleźć idealne dopasowanie do swojego poziomu.
  4. Windy . Wszystko tutaj jest po prostu wspaniałe - windy łączą wszystkie stoki, dzięki czemu można jeździć wszędzie, nie martwiąc się o problemy z odzyskiem, które mogą być zakłócane w wielu kurortach, w których jest za mało wind.
  5. Obudowa Również przyjemne i urocze drewniane domki w Ruce, które przypominają wyglądem takie surowe północne chaty, idealnie wpasowują się w ośnieżony krajobraz. Ale pomimo zewnętrznej surowości, wewnątrz tych domków są elegancko urządzone - znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, od dań po telewizję.
  6. Inne rozrywki. Oczywiście w Ruce znajdziesz nie tylko to, ale także wiele innych rozrywek, które nie pozostawi Cię obojętnym. Należą do nich narciarstwo biegowe, psie i jelenie sanki, zimowy karting, wędkowanie pod lodem, zimowe nurkowanie, safari na skuterach śnieżnych, pływanie w lodowej dziurze i wiele, wiele więcej. Dla dzieci ciekawie będzie odwiedzić rezydencję Świętego Mikołaja, i nie tylko będzie to interesujące dla dzieci, ale także dla dorosłych, bo każdy potrzebuje wiary w bajkę. Oczywiście w ośrodku znajdują się kawiarnie, sklepy, kręgielnia itp. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ośrodek narciarski Ruka jest doskonałym przykładem ideału ferie zimowe w Finlandii . Tutaj znajdziesz zarówno świeże powietrze i ośnieżone stoki, i doskonałą obsługę. Miło jest spotkać się w Finlandii w ośrodku Ruka i Nowy Rok, można nawet spojrzeć na Sylwestra w rezydencji do Świętego Mikołaja. Ale w innym momencie reszta będzie bardzo żywa, interesująca i niezapomniana.

Ruka, Finlandia1Ruka, Finlandia2Ruka, Finlandia3
Ruka, Finlandia4Ruka, Finlandia5Ruka, Finlandia6
Ręka, Finlandia7Ręka, Finlandia8Ręka, Finlandia9