Tym razem chciałbym zaprosić Państwa do odwiedzenia bajkowego zakątka Indii, wioski Vagator, która znajduje się w stanie Goa. Jest to doskonałe miejsce na wakacje dla młodzieży w hałaśliwej firmie lub na wakacje z dziećmi. Wioska kurortowa Viagra rozciąga się wzdłuż centralnej części północne wybrzeże Goa . Poza tym, że jest to dobre miejsce na wakacje na plaży na wybrzeżu Morza Arabskiego, w okolicy znajdują się inne popularne plaże. Żywe przykłady to najczystsze plaże w wioskach Chapora lub Anjuna (na wypadek, gdy znudzi ci się miejscowa nieformalna młodzież). Interesujące? Następnie dowiedzmy się, czego można się spodziewać po wakacjach w wiosce Vagator.

goa vagator1Goa Vagator2goa vagator3
Informacje ogólne

Błędem byłoby nazywać plaże wioski Vagator jako najczęściej odwiedzane miejsce odwiedzin w Goa. Na plażach w wiosce jest znacznie mniej rosyjskojęzycznych turystów niż w jakimkolwiek innym lokalnym miasteczku wypoczynkowym. Ale wielu znajduje w tym swoje zalety, a sam odpoczynek jest bardziej kolorowy, gdzie wpływ nowej, nieznanej kultury jest bardziej namacalny. Całe północne wybrzeże Goa jest najlepszym miejscem na wakacje na plaży. Temperatura powietrza tutaj rzadko przekracza wartość 26-28 stopni, co jest bardzo korzystne, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do ciepła. Najlepiej przyjść tutaj, według lokalnych standardów, w zimie. W tej chwili pogoda tutaj jest najbardziej stabilna, kaprysy natury w postaci przedłużających się burz są niezwykle rzadkie. Niektóre hotele w wiosce Vagator powstają w bliskiej odległości od plaży. Przy okazji, należy zauważyć, że jest ich całkiem sporo, jak na tak małą osadę. Wybór mieszkań w wiosce mile zaskoczył. Tutaj możesz zatrzymać się w luksusowym pokoju lub w niedrogim domku na plaży (pensjonat) za mniej niż 50 $ za dzień.

Goa Vagator4Goa Vagator5Goa Vagator6
Plaże i najbliższe atrakcje

Najdłuższa z miejscowych plaż, zwana wielkim Vagatorem, znajduje się w pobliżu najciekawszych zabytków tych miejsc - Fort Chapora, który został zbudowany prawie pięćset lat temu. Jest to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje, ponieważ kąpielisko jest o wiele bardziej odpowiednie dla dzieci. Ale pomimo tych wszystkich oczywistych zalet, zawsze jest tu bardzo mało ludzi. Jeśli pójdziesz kawałek w kierunku starego fortu, to pokonując niski grzbiet skał, dostaniesz się na inną plażę - White Rock Beach. To miejsce jest prawie zawsze opuszczone, a rzadcy mieszkańcy, którzy tu odpoczywają, są bardzo lojalni wobec turystów. Ze swoim oddaleniem są tu dwie knajpki i całkowicie bezpłatne leżaki.

Następna plaża nazywa się Small Vagator, życie zawsze bije klucz! Niezliczone kawiarnie, bary z przekąskami i nocne kluby powstają wzdłuż wybrzeża. Być może najbardziej popularnym z nich jest klub nocny Nine Bar. To miejsce znajduje się na wzgórzu z pięknym widokiem na zachód słońca. Na tej plaży Vagator znajduje się interesująca rzeźba - głowa lokalnego bóstwa Shiva. Twarz Shivy jest wyryta bezpośrednio na kamieniu, który leży pośrodku plaży Big Vagator blisko morza. Rzeźbiarz Giuseppe Karoli aka Jungle wyciął go na początku swojej kariery. Wiele lokalnych klubów nocnych również jest malowanych za pomocą dłoni. Zawsze jest gwar i muzyka gra, bo ta plaża stała się rajem dla wszystkich nieformalnych z Goa. Relaks na tej plaży może być nudny!

Nasza wirtualna wycieczka dobiega końca, na zakończenie chciałbym doradzić, jak najlepiej dostać się do wioski kurortu Vigator. Aby to zrobić, polecieć do pobliskiej wioski Dabolim, a stamtąd dotrzeć tam drogą. I na koniec rada: nie oszczędzaj pieniędzy na taksówkę, dotarcie do celu lokalnymi autobusami to prawdziwa tortura!

Goa Vagator7Goa Vagator8goa vagator9