Niemal każda nowoczesna osoba w jego życiu staje w obliczu konieczności wykonywania lotu w powietrzu. Szczególnie ważne są loty na samolocie, jeśli trzeba dostać się do kraju znajdującego się na innym kontynencie lub do kraju wyspiarskiego, do którego nie można dotrzeć transportem lądowym, a podróżowanie transportem wodnym wymaga znacznego czasu.

Podróżni chcą, aby lot był tak szybki, niedrogi i wygodny, jak to tylko możliwe. Taką możliwość zapewnia lot służbowy w samolocie. Klasa biznes została wprowadzona przez linie lotnicze KLM w 1976 roku. Różnica w kosztach biletów w klasie ekonomicznej i klasie biznes jest bardzo znacząca i waha się od kilkuset dolarów na krótkich trasach do kilku tysięcy na długie.

Klasy obsługi pasażerów w samolotach

 1. Klasa ekonomiczna jest najtańsza w cenie biletu i zwykle ma najbardziej przestronną kabinę, ponieważ między rzędami i siedzeniami jest niewielka przestrzeń. Usługi w klasie ekonomicznej są świadczone w zależności od konkretnego przewoźnika. Obowiązkowe składane stoły, kieszenie z kartą ewakuacyjną. W przypadku długich lotów wydawane są koce i poduszki, zestawy higieniczne i słuchawki lub zatyczki do uszu. W locie na krótkie odległości serwowana jest kawa, herbata, napoje bezalkoholowe. Moc jest inna i zależy od linii lotniczej.
 2. Pierwsza klasa jest najczęściej spotykana na trasach transatlantyckich. Salon wyposażony jest w małe składane sofy lub pomieści poszczególne przedziały. Oferowane są dodatkowe usługi: oczekiwanie na lot w komfortowym salonie, odprawa poza kolejką, dostawa do samolotu pasażerskiego na indywidualny samochód, rozbudowane menu i tak dalej. Ale cena biletu do pierwszej klasy jest od 8 do 15 razy wyższa niż koszt lotu w klasie ekonomicznej.
 3. Klasa biznesowa salonu, z reguły, jest szersza niż klasa ekonomiczna i znajduje się przed samolotem, gdzie uderzenie jest znacznie mniejsze. Fotele są wygodne, a odległość między rzędami jest szersza. Chociaż koszt biletów na samolot w klasie biznes jest dwa razy trzy razy droższy niż w klasie ekonomicznej, wielu pasażerów preferuje ten konkretny salon.

Spróbujmy dowiedzieć się, jakie są zalety samolotu klasy biznes w samolocie ?

 1. Linia lotnicza zapewnia klientom usługę door-to-door. Jest to osobista dostawa samochodem do iz lotniska. Podczas podróży do nieznanego miasta i nieznajomości języka jest bardzo wygodne!
 2. Zapewniając przedłużone salony, gdzie oferowane są bezpłatne przekąski i napoje, istnieje możliwość wzięcia prysznica.
 3. Dozwolone limit bagażu 2 razy wyższe niż w klasie ekonomicznej.
 4. Sadzenie siedzeń klasy biznes w samolocie jest o wiele wygodniejsze. Możliwe jest odrzucenie krzesła do snu, bez stwarzania kłopotów sąsiadom.
 5. Oferta podczas przelotu przekąsek (czasem z wyboru), kieliszka szampana, ciepłego koca.
 6. Pasażerowie klasy biznes wchodzą do liniowca, opuszczają go i otrzymują bagaż przed klientami klasy ekonomicznej.
 7. Możliwość zmiany daty wyjazdu, w przypadku odmowy - iloczyn zwrotu pełnego kosztu biletu.

Kupując bilet, sprawdzając wypełnienie formularza, jest to zalecane fotele klasy biznes w samolocie Zwróć uwagę na korespondencję skrótu, wskazując klasowy charakter lotu.

Oznaczenie klasy biznes w samolocie

 • C - klasa biznes;
 • J - ulepszona klasa biznes zapewnia bardziej komfortowy salon, zróżnicowane menu, określoną rozrywkę (oglądanie filmów, gry komputerowe itp.);
 • D - klasa biznes ze zniżką, na przykład ze zniżką sezonową.

Wybierając klasę lotu, należy wziąć pod uwagę szczególne wymagania dotyczące komfortu, czasu lotu i własnych możliwości finansowych.