Miłość i relacje między kochankami mają swoje własne stadia rozwoju, charakteryzujące się pewnymi cechami.

Etapy relacji miłosnych

  1. Atrakcja Pierwszy etap relacji jest czysto biologiczny. Ale natura zadbała o to, by ludzki instynkt został pomalowany na jaskrawe kolory, ponieważ ten okres jest najpiękniejszy i bezchmurny. Jest to etap jasnych zalotów i podziwu dla siebie nawzajem. Partnerzy starają się wyglądać lepiej, robić dla siebie jak najwięcej, wydaje im się, że mają doskonałe zrozumienie. Na tym etapie kochankowie dążą do idealizacji siebie nawzajem i samego związku, wierząc, że znaleźli miłość całe życie. Ale z czasem nadchodzi drugi okres.
  2. Satiation Czas jasnych emocji i wrażeń mija, hormony normalizują się, a partnerzy stopniowo przestają tak pięknie ozdabiać swój charakter. W rezultacie obaj zaczynają zauważać, że rzuca on skarpetki dookoła mieszkania, a ona nie gotuje umiejętnie. A wczorajsze Bóstwa stopniowo zsuwają się z cokołów.
  3. Najważniejszym momentem w relacjach jest etap niesmaku . W tej chwili wszystkie niedociągnięcia drugiej połowy zaczynają dramatycznie przeważać, wydają się globalne i nie do przyjęcia. W miłosnym związku między mężczyzną i kobietą pojawia się kryzys. Niezadowolenie i podrażnienie rosną i prowadzą do kłótni i skandali. Często na tym etapie następuje rozpad związków miłosnych. Niestety, trzeci etap nie nadchodzi już wkrótce, a wiele par już ma czas na małżeństwo i poczęcie dzieci. Najłatwiej to zrobić, odwołując się do paskudnej natury partnera lub do tego, że miłość minęła i osiągnęła nowe horyzonty, dając początkową euforię. Ale w rzeczywistości, na poprzednich etapach, miłość nawet się nie zaczęła. Te poziomy relacji uważane są za gorsze, w ich dotychczasowym życiu wszystko działo się samo i nie wymagało szczególnych wysiłków. Większość ludzi żyje wszystkimi związkami tylko w tych niższych fazach. Według statystyk tylko trzy pary na dziesięć potrafią inteligentnie reagować na tym etapie. To oni idą do czwartego kroku.
  4. Cierpliwość . Od tego momentu partnerzy zaczynają tworzyć podstawę miłości. Kłótnie nie są już śmiertelne, walizki nie są już na progu. Para koncentruje się na tym, jak utrzymać związek, a nie niszczyć. Tylko od tego etapu relacji partnerzy zaczynają się rozwijać.
  5. Odpowiedzialność . Po przekroczeniu Rubikonu partnerzy stopniowo przestają koncentrować się tylko na sobie i zaczynają myśleć o tym, co mogą dać swojej połowie. To w tym okresie kształtuje się odpowiedzialność i szacunek. Istnieje obawa o partnera i jego uczucia, niechęć do powodowania bólu i wywoływania sytuacji konfliktowych. Każdy zaczyna dostrzegać i rozumieć swoją odpowiedzialność i bierze na siebie odpowiedzialność za rozwój związków miłosnych.
  6. Przyjaźń Na tym etapie partnerzy mają zupełnie inne podejście do siebie niż do pierwszych kroków. Być może właśnie w tym okresie obydwoje zaczynają doceniać ich związek i odczuwać wdzięczność wobec partnera, dumę z jego zwycięstw i sukcesów. W tym okresie pojawia się empatia, zaufanie, prawdziwe zrozumienie partnera i duchowa intymność. Kłótnie na tym etapie zjawisko to jest niezwykle rzadkie. W przeważającej części, para rozwiązuje problemy poprzez rozmowy.
  7. Miłość I na koniec, tylko ostatni, najwyższy kochaj relacje mężczyzny i kobiety etap relacji to miłość. I możesz iść do tego przez bardzo długi czas.
Wniosek

Niektórym parom udaje się ominąć kilka kroków, ale po wielu latach etapy, które nie zostały przyjęte, dają o sobie znać. Zauważono, że osoby wychowywane w zamożnych rodzinach są najczęściej mniej podatne na kryzysy w związkach miłosnych. I na przykład w muzułmańskich rodzinach mogą one wcale nie istnieć.

Niestety, większość par nie przechodzi nawet do czwartego kroku. Może to być spowodowane niewłaściwym wychowaniem, wadliwą rodziną (kiedy jeden z partnerów dorastał bez jednego lub obojga rodziców), lojalną postawą społeczeństwa wobec rozwodu lub duchową niedojrzałością partnerów. Ale tak być może, tylko w twojej mocy, by stworzyć własne szczęście.