Zdrada jest w stanie w jednej chwili zniszczyć rodzinny świat, który został zbudowany przez długi czas. Wraz z zdradą, ból i rozczarowanie przychodzą do rodziny. Dowiedziawszy się o pozamałżeńskich sprawach małżonka, żona może rozpocząć poszukiwanie porady psychologa, czy wybaczyć cudzołóstwie męża. Jednak nie będzie w stanie znaleźć dokładnej odpowiedzi, ponieważ eksperci mogą zaoferować tylko rozwiązania tego problemu. Ostateczna decyzja musi zostać podjęta przez samą żonę, w oparciu o jej doświadczenie rodzinne i własne uczucia .

Wskazówki dla psychologa, czy można wybaczyć cudzołóstwie męża?

Odpowiedź psychologa na pytanie, czy można wybaczyć zdradę męża, jest jednoznaczna: jest to możliwe. Problem polega jednak na tym, że nie każda kobieta może znaleźć na to siłę. Oto kilka dowodów na rzecz wybaczenia niewierności małżonka:

  1. Zdrada sugeruje, że nadszedł kryzys w stosunkach rodzinnych. Oznacza to, że cudzołóstwo jest konsekwencją problemów w rodzinie. Oboje małżonkowie są winni problemów rodzinnych.
  2. Według jednej sytuacji nie należy oceniać całego życia rodzinnego. To tylko jedna z wielu rzeczy, choć bardzo nieprzyjemnych i bolesnych.
  3. Ze względu na swoją fizjologię mężczyźni łatwiej ulegają pokusom seksualnym.
  4. Wszyscy ludzie są niedoskonali i każdy jest zdolny do popełniania błędów. Zdolność wybaczania musi być stale obecna w życiu rodzinnym.

Psycholog opinii, czy wybaczyć zdradzie męża?

W życiu rodzinnym zdarzają się sytuacje, w których zdrada męża nie powinna być odpuszczona. Mówimy o takich sytuacjach:

  1. Małżonek nie uważa się za winnego, ale obwinia swoją żonę za wszystko. To stanowisko sugeruje, że niewierność może się zdarzyć więcej niż raz.
  2. Jeśli mąż zmienia się systematycznie. W tym przypadku trudno mówić o prawdziwej rodzinie, a los dalszych relacji rodzinnych będzie zależeć tylko od cierpliwość małżonka i jej pragnienie życia lub nieżywania z niewłaściwym mężem.
  3. Niektóre kobiety nie mogą wybaczyć zmienionemu mężowi. Nawet jeśli w słowach taki współmałżonek wybaczy mężowi, będzie mogła wyrzucać mu całe życie z tego, co się wydarzyło, zatruwając to razem życiem.