Miesięcznie często stają się trudnym okresem dla kobiet. Utrata krwi, ból, zmiany w zwykłym układzie hormonalnym - wszystko to nie wpływa najlepiej nastrój i dobre samopoczucie. W tej chwili chcę się położyć, użalać się nad sobą, być czymś rozpieszczonym. Ale czy można iść na siłownię z miesięcznym pociągiem?

Podczas menstruacji najtrudniejszy okres występuje zwykle na samym początku. Dlatego pytanie, czy można trenować w pierwszym dniu menstruacji, lepiej jest odpowiedzieć negatywnie. Musimy dać ciału co najmniej trochę, aby zebrać siły.

Ćwiczenie podczas miesiączki jest możliwe, jeśli kobieta nie odczuwa silnego bólu lub dyskomfortu. Ale intensywność treningu powinna zostać zmniejszona o co najmniej jedną trzecią. Ciało w tym czasie nadal nie jest "samo w sobie".

W tym momencie należy dokładnie przemyśleć wybór odpowiednich ćwiczeń. Ćwiczenia podczas menstruacji na siłowni powinny być bardzo ostrożne. Od obciążenia mocy należy odstąpić bez wahania. Ćwiczenia aerobowe są również zbyt ciężkie w tych dniach: krew jest słabo nasycona krwinkami czerwonymi, a doznania nie należą do przyjemności. Ale trochę jest możliwe, bez dyskomfortu.

Ale prasa nie może być: to nieuchronnie wywoła bardziej intensywne krwawienie, które w przyszłości może prowadzić do problemów dla części żeńskiej - na przykład w postaci endometriozy.

Bieganie w wygodnym tempie jest bardzo pomocne w bólu, a wręcz przeciwnie, można go nawet polecić krytyczne dni . Ćwiczenia rozciągające również pomogą złagodzić ból.

Co jeśli kobieta chce kontynuować lekcje nawet w czasie jej trwania?

Jeśli kobieta zdecydowała się nie rezygnować z treningu, konieczne jest zmniejszenie zarówno obciążenia, jak i intensywności treningu, tempo powinno być umiarkowane, ubrania powinny być lekkie, a pomieszczenie powinno być nasycone powietrzem. Podczas menstruacji pot jest znacznie bardziej intensywny niż w zwykłe dni, a zapotrzebowanie na świeże powietrze jest wyższe. Jeśli hala treningowa jest duszna, dziewczyna może nie czuć się dobrze.

Czy mogę trenować podczas mojego okresu?

Jednak na pytanie, czy ta konkretna dziewczyna może zostać przeszkolona w czasie jej trwania, może odpowiedzieć tylko lekarz. Istnieją wyraźne przeciwwskazania. Na przykład dojrzewanie. W tym czasie powinieneś zrobić przerwę "na okresy", w przeciwnym razie trening może nieprzewidywalnie wpłynąć na kształtowanie się ciała dziewczyny.

Przeciwwskazania obejmują takie znane problemy jak drozd i inne, nawet łagodne, zapalne zjawiska w narządach płciowych lub tylko wcześniejsze zakażenie.

Jeśli cykl ma tendencję do błądzenia, jeśli miesiąc jest wyjątkowo intensywny lub bardzo bolesny, lepiej zrezygnować z treningu.

  1. Nie możesz angażować się na siłowni i bezpośrednio po aborcji - aż do następnej miesiączki.
  2. Tak więc zasady dla tych, którzy chcą ćwiczyć na siłowni podczas menstruacji.
  3. Nie musisz przeciążać swojego ciała.
  4. Zaleca się noszenie wygodnej, luźnej, lekkiej odzieży.
  5. Konieczne jest wybranie pomieszczenia z dobrą wentylacją.
  6. trenuj podczas swojego okresu
  7. Weź ze sobą butelkę wody: odwodnienie jest przeciwwskazane w tych dniach!
  8. Zacznij od rozstępów.
  9. Jeśli nadal masz siłę, możesz odrobinę pracować w komfortowym tempie.

Najlepszy trening w tym stanie - chodzenie, bieganie w zwolnionym tempie, jazda na rowerze, pływanie lub aqua aerobik.

Osoby przestrzegające powyższych zaleceń będą w stanie prawidłowo i bezpiecznie ćwiczyć podczas ćwiczeń w czasie. Bardzo ważne jest przestrzeganie zasad, aby nie szkodzić ciału i nie szkodzić zdrowiu. Ważne jest, aby ćwiczenia były wykonywane płynnie i intensywnie, bez pośpiechu, bez pośpiechu.