Wieża Lotte World w Seul - jeden ze skarbów architektury Korei. Wieża symbolizuje symbiozę nowoczesnej architektury z tradycyjnym koreańskim kultura , jedność natury i zaawansowane technologie. Lotte World Tower zawiera wszystko, co niezbędne do współczesnego życia w mieście. Jest to jedno z najlepszych miejsc, w którym można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na jasne światła z Seulu .

Uchwyt na wieżę

Wieża Lotte World Tower w Seulu w Korea Południowa oficjalnie otwarty w kwietniu 2017 r. O wysokości 555 metrów budynek stał się najwyższym budynkiem w Korei (250 m wyższym od Wieży Handlowej NEATT) i nowym 5. najwyższym budynkiem na świecie. Wysokość Lotu World Tower wynosi 555 m, a na 123 piętrach znajduje się platforma obserwacyjna Seulu w Korei (na wysokości 500 m npm). Nowy luksusowy koreański hotel Signiel Seoul znajduje się również w wieży Lotte World. W wieży znajduje się wielopoziomowa wielofunkcyjna przestrzeń, w której goście znajdą centrum zdrowia, klub fitness i centrum finansowe. Wieża zawiera galerie i liczne sklepy.

Вид на город со смотровой площадки

Opis wieżowca

Projekt 123-kondygnacyjnej wieży przypomina tradycje koreańskiej ceramiki, a jednocześnie kaligrafię, wznosi się w gładkim kształcie stożka, co kontrastuje z topografią górską miasta. Wewnątrz wieży znajdują się:

  • taras widokowy;
  • dużo powierzchni handlowej;
  • pomieszczenia biurowe;
  • luksusowy hotel;
  • apartamenty.

Punkt widokowy i wyciąg Sky Shuttle

Najwyższa na świecie szklana platforma widokowa na wysokości 500 m znajduje się na 117-123 piętrach. Tutaj można podziwiać panoramiczny widok na całą stolicę, piękną zarówno w dzień, jak iw nocy. Oprócz wyjątkowego wyglądu, goście mogą spróbować przekąsek lub kawy w kawiarni deserowej, siedząc w salonie lub na tarasie. Platforma widokowa ma dwa szklane panoramiczne okna, oprócz podłogi, usytuowanej na wysokości 478 m, jest również szkło. Na 120 piętrze znajduje się Sky Terrace.

Смотровая площадка

Odwiedzający szukający przekąsek mogą odkryć wyjątkowe menu serwowane w kawiarni Celestial na poziomie 119 lub spróbować orzeźwiającego wina sprzedanego w salonie premium na piętrze 123. Te przytulne pomieszczenia są najwyższymi salami w Seulu i idealne. nadaje się do oglądania panoramy w relaksującym otoczeniu.

Кафе в Лотте Ворлд Тауэр

Aby dostać się do tarasu widokowego, należy skorzystać z Sky Shuttle, dwukondygnacyjnej windy o prędkości 600 m na minutę. W najkrótszym czasie dostarcza gości do świata. Oczekujący na windę Goście mogą podziwiać eksponaty w pomieszczeniach wystawowych na piętrach 1-2. Wystawa obejmuje dzieła sztuki odzwierciedlające historię, kulturę i dumę narodu koreańskiego na przestrzeni wieków. Odwiedzający mogą również zakupić produkty Seoul Sky w sklepie z pamiątkami, aby zapamiętać ich podróż lub przedstawić je jako pamiątkę.

Sky shuttle

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do metro , po dotarciu do stacji Jamsil wzdłuż linii 2 lub 8. Zjedź 1, 2, 10, 11 lub wsiądź w autobusy:

  • zielony: nr 3217, 3313, 3314, 3315, 4319;
  • czerwony: nr 1007-1, 1100, 1700, 6900, 7007;
  • niebieski: №№301, 341, 360, 362;
  • autobus z lotniska: №№6000, 6006, 6705, 6706А.