Każda słynna marka ma osobiste logo, które zapamiętano na pierwszy rzut oka. Zespół specjalistów i kreatywnych projektantów zazwyczaj pracuje nad rozwojem marek, ale zdarzają się przypadki, gdy marka ogłosiła konkurs na najlepsze prace i zaakceptował szkice od początkujących projektantów i zwykłych konsumentów.

Podstawą do stworzenia etykiety dla marek odzieżowych jest zwykle nazwa marki lub obraz, który nosi wiadomość informacyjną.

Loga znanych marek odzieżowych

W tej chwili wszystkie globalne marki odzieżowe mają własne logo. Ale następujące marki mają najbardziej rozpoznawalne logo marek modowych:

  1. Gucci. Logo marki zostało wymyślone przez najstarszego syna założyciela marki Guccio Gucci. Znak przedstawia dwie splecione wielkie litery G. Litery te symbolizują nie tylko nazwę projektanta, ale także stylizowany wizerunek strzemienia, ponieważ na początku swojej kariery Gucci sprzedawał akcesoria do sportu jeździeckiego.
  2. Hermes. Logo przedstawia konia z wozem. Wynika to z faktu, że firma początkowo zajmowała się produkcją uprzęży dla koni. Następnie styl z Hermes - przetwarzanie rzeczy "zszywania siodła".
  3. Levis . Słynna amerykańska marka przedstawia na swoim logo dwa konie próbujące rozerwać dżinsy. Ponadto, korporacyjne rozróżnienie jeansów Lewisa było czerwone nici nie jest zewnętrznym szwem bocznym.
  4. Louis Vuitton. Marka wykorzystuje monogram LV, który jest wykonywany w różnych kolorach. Marka ta stworzyła swoje logo tylko na markę, ale także główną dekorację ich produktów.
  5. Lancome. Słynny rysunek słodkiego kotka o imieniu Hello Kitty został zrobiony przez projektanta Yuko Shimizu. Warto zauważyć, że nie otrzymał żadnego wynagrodzenia za ten pomysł, ponieważ opuścił firmę przed terminem.

Nie jest możliwe podanie pełnej listy marek marek odzieżowych, ponieważ każda znana marka musi posiadać jedno logo. Znane są również logotypy świata marki odzieży damskiej Chanel (dwie skrzyżowane podkowy), Givenchy (drukowana litera G znajduje się na kwadracie), Versace (głowa śmiertelnego jellyfish Gorgona) itp.

Loga marek odzieżowych 1Logo marki odzieży 2Logo marki odzieży 3
Logo marki odzieży 4Loga dla marek odzieżowych 5Logo marki odzieżowej 6
Logo marki odzieżowej 7Logo marki odzieży 8Logo marki odzieżowej 9