Linares - miasto w środkowej części Chile , w obszarze Maule. Znajduje się w centralnej dolinie kraju, który słynie z żyznych ziem. Jest to główne miasto prowincji Linares - ważnej rolniczo-przemysłowej części Chile.

Położenie geograficzne

Linares znajduje się na południe od stolicy Chile Santiago , w odległości 300 kilometrów. Prawie 50 km od miasta znajduje się centrum administracyjne regionu miasta Maule Talc .

Wokół miasta znajdują się głównie obszary płaskie, z rzadkimi niskimi wzgórzami - większość z nich znajduje się na zachód od miasta. Ale na wschodzie - już podnóża Andów.

Historia edukacji

Linares, Chile została założona w maju 1974 roku. Założycielem miasta jest wicekról Peru, Ambrosio O'Higgins, który jest ojcem słynnego Bernarda O'Higginsa, bojownika o niepodległość krajów Ameryki Łacińskiej. To on w odpowiednim czasie podpisze Deklarację Niepodległości Chile.

Linares jest dość ważnym miastem w kraju. Jest to więc jedno z komercyjnych, przemysłowych, rolniczych centrów Chile. Stał się także domem dla wielu znanych postaci kultury chilijskiej, polityków itp.

Ludność i religia

An anst an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an an aniz 00st an anst an anst an an an an an an an an an an an an Według jej danych w mieście żyło ponad 83 tysiące osób. Prawdopodobnie od tego momentu liczba ludności wzrosła - w rzeczywistości według danych z 2007 roku w Linares mieszkało już 88 tysięcy osób.

Według tego samego spisu, ponad 75% ogólnej liczby osób powyżej 15 roku życia wskazało, że są zwolennikami Kościoła rzymskokatolickiego. Inne preferencje religijne zostały rozdzielone w następujący sposób:

  • An anst an anst an anst an anst an anst an anst an anst an anst an anst an anst anstst an an anst anstst an anst anst 00 anst anst anstst an anst an anst an anst an anst an an an
  • 1,7% przypisuje się mormonom;
  • nieco ponad 0,5% dla Świadków Jehowy;
  • 2,5% - dla wyznawców innych ruchów religijnych;
  • 5% jest zaangażowanych ateistów lub agnostyków.

Na terenie miasta (i całej prowincji) znajduje się wiele katedr, kościołów, kaplic należących do Kościoła rzymskokatolickiego i innych religii.

Улица ЛинаресаУлица в ЛинаресеЖелезнодорожный вокзал

Cechy klimatu

W Linares panuje klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się gorącym i suchym latem (trwa od końca listopada do początku marca - pamiętamy, jest to charakterystyczne dla półkuli południowej). W najgorętsze dni temperatura powietrza może osiągnąć + 33 stopnie Celsjusza.

Zima (trwa od końca maja do połowy września) jest przewagą na mokro, z dużą ilością deszczu. Les anles an anst 00 an anst 00 an anstst 00st 00 an anststst 00st 00 an anststst 00 an anststst 00st anstst 00 an anststst 00st anstst 00 an anststst 00stst an anststst an Minimalna temperatura rzadko spada do 0.

Główne atrakcje Linares

Miasto, podobnie jak jego otoczenie, nie jest tym, że obfituje w zabytki, które mogą przyciągnąć wielu turystów, ale wciąż ma kilka interesujących obiektów.

Tak więc, odwiedzając Linares, turyści powinni koniecznie zobaczyć katedrę San Ambrosio de Linares, która słusznie jest uważana za jedną z najpiękniejszych tego typu budowli, wybudowaną w Chile w XX wieku. W swoim stylu, wyglądzie przypomina katedrę o tej samej nazwie, zlokalizowaną w Mediolanie i zbudowaną w stylu romańskim.

Katedra San Ambrosio de Linares została zbudowana po jednym z trzęsień ziemi (charakterystycznych dla Chile), które całkowicie zniszczyły zbudowaną tu wcześniej katedrę.

Przyciągnął uwagę turystów i kościoła Corazon de Maria - jest to pomnik architektury o znaczeniu krajowym. Kościół zbudowany jest w stylu gotyckim i wygląda imponująco.

An an an anst an an anstst 00 anst an an an an an an an an an an an anstst 00stst an an an an an an an an an an an anst anststst 00stst an anst an an an an an an an anst anstst 00 an an

  • Muzeum Sztuki i Rzemiosła;
  • główna biblioteka miasta;
  • główny plac miasta;
  • stare domy zbudowane w typowym stylu kolonialnym.

Turyści przyciągają także atrakcje przyrodnicze. Oczywiście nie są oni w mieście, ale w okolicy, ale aby się nimi cieszyć, należy wybrać Linares jako swego rodzaju punkt bazowy. Tak więc wśród naturalnych atrakcji są podnóże Andów, sosny i nie tylko lasy, jeziora i rzeki. Wszędzie są kempingi różnych poziomów i klas, a wiele szlaków turystycznych zostało położonych.

Собор в ЛинаресеЦерковь Корасон-де-МарияМузей искусств и ремесел

Jak dostać się do Linares

Aby dostać się do Linares, musisz odbyć lot transatlantycki. Niestety, nie ma bezpośrednich lotów z Moskwy. Będziesz musiał wykonać co najmniej 2-3 transfery na głównych lotniskach świata - Monachium, Paryżu, Londynie, Amsterdamie, Nowym Jorku, Buenos Aires lub innych.

Aby zaoszczędzić, podczas rezerwacji biletu, spróbuj "grać" z miastami transferowymi - koszt lotu zależy od miejsca dokowania lotów.

W powietrzu będzie musiał spędzić co najmniej 18-20 godzin. Po przybyciu do stolicy Chile, miasto Santiago będzie musiało pokonać kolejne 300 kilometrów. Dojazd samochodem lub autobusem trwa prawie 4 godziny. Również od Santiago Anst anstles an an anst 00stst an an an an an an an an anstst 00 an an anstststles an anstststststles an anstststles an anstststles an anststst 00 an anststst 00 an anstst an Częstotliwość lotów odbywa się co dwie godziny.