Liliowy jest podzielony na trzy główne odcienie: niebieski, czerwony i biały, co z pewnością dodaje jej złożoności i w przeciwieństwie do innych kolorów z jednym lub dwoma komponentami, jest dość niejednoznaczne postrzegane przez jednostki. W związku z tym interpretacja koloru liliowego w psychologii może się różnić w zależności od jasności i stopnia przewagi jednego z jego składników.

Gdzie jesteś, dobry czarodzieju?

Na przykład, blado-liliowe kolory są preferowane przez kreatywnych ludzi, ale o słabej woli, tych, którym brakuje determinacji, aby ożywić swoje pomysły. Tak, a przy okazji, te pomysły nie zawsze mają wyraźne kształty, najczęściej po prostu pojawiają się i rozpływają w powietrzu, niczym półprzezroczyste i abstrakcyjne miraże. W takich ludzi, z reguły, zaniżone poczucie własnej wartości , są pełne użalania się nad sobą i wierzą, że fortuna potraktowała ich niesprawiedliwie. Ale pomimo wszystkich trudności, fani bladego bzu nadal mocno wierzą, że pewnego dnia pojawi się miły czarodziej w swoim losie, który jednym pociągnięciem różdżki rozwiąże wszystkie problemy, a po ich stronie nie będą robić absolutnie nic w niepokoju czekając na cudowne zmiany w ich życiu, zwykle nie zauważają, jak to życie przepływa obok z wielką prędkością. Liliowy kolor w psychologii takich ludzi jest symbolem nierealistycznych nadziei i mglistych pragnień, które z biegiem czasu wpadają w uczucie nostalgii i żalu z powodu straconych szans.

Ryzykować szlachetną sprawę?

Ci, którzy uwielbiają malować swoje życie jaskrawymi kolorami bzu, wręcz przeciwnie, wiedzą dokładnie, czego chcą, a nawet wymyślili kilka opcji, jak to osiągnąć. Jedynym problemem jest to, że nierzadko udaje im się ożywić te plany, ponieważ mają trudności z określeniem priorytetów i ich wzrostem przez strach ryzyko, rzadko odważają się dokonywać dużych inwestycji lub, powiedzmy, przenosić się do innego kraju. Zazwyczaj nie cierpią ponosić poważnej odpowiedzialności, preferując przeniesienie jej na ramiona innych ludzi. Jednak tacy ludzie nie są obcy pewnej proporcji infantylizmu i romantyzmu, a pod niecałą godziną porwaną jakimś pomysłem, są w stanie wyrzucić znaczną część swoich zasobów na pierwszej linii frontu. Ale takie przypadki w ich życiu są niezwykle rzadkie, aw przypadku niepowodzenia będą nadal "dąsać się" na los, jak urażone dzieci.

Znajdź swój raj

Przewaga koloru liliowego we wnętrzu psychologii traktuje się jako pragnienie właściciela mieszkania, aby wygładzić ostre kąty w sytuacjach konfliktowych, które w jego życiu, niestety, obfitują. Są one spowodowane, najprawdopodobniej, licznymi bezmyślnymi krokami, które często mają na celu uzyskanie własnej korzyści kolor liliowy we wnętrzu psychologii ze szkodą dla czyichś interesów. Zimne odcienie niebieskiego i białego tłumią furię koloru czerwonego, który działa uspokajająco na właściciela "liliowej obudowy".

Ogólnie rzecz biorąc, psychologia wyjaśnia dominację koloru bzu przez nieobecność w życiu człowieka z tego gniazda, któremu tak bardzo brakuje. Ludzie, którzy go lubią, zwykle nie otrzymywali od życia tego, czego chcieli, i ciągle szukają "swojego raju". Nawiasem mówiąc, interesujący jest fakt, że jak tylko zauważalne są zmiany na lepsze w losach miłośników bzu, całkowicie schładzają się w tym odcieniu i zaczynają dawać pierwszeństwo innym kolorom, o mniej złożonej strukturze.