W świecie psychologii jest wiele fobii i nałogów. Niektóre mogą wydawać się nieszkodliwe, ale osoba potrzebuje pomocy specjalisty. Należą do nich "niebieska choroba". Termin ten jest używany przez mistrzów tatuaży i kochanków do "ozdabiania" ich ciała.

Co nazywa się niebieską chorobą?

Niebieska choroba to zależność, która rozwija się po wykonaniu pierwszego tatuażu. Może to być mały rysunek. Po pewnym czasie, osoba ma zdecydowaną pasję do stosowania nowego tatuażu, który będzie uzupełniał pierwszy. Ludzie uzależnieni od tatuażu nie mogą zatrzymać się i pokryć ich nowymi obszarami ciała. To prowadzi do tego, że nie pozostaje wolną przestrzenią.

Dlaczego ludzie robią tatuaże - psychologię

Psycholodzy identyfikują kilka czynników, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie robią tatuaże. Najczęściej spotykane są:

 • autoekspresja;
 • pragnienie doznania nowych wrażeń;
 • próbować ukryć lub pokonać swoje kompleksy;
 • banalne jest wyróżnianie się wśród ogólnej masy ludzi.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego może rozwinąć się niebieska choroba - nieudany pierwszy tatuaż. Może się tak zdarzyć z winy klienta, gdy nie w pełni uwzględnił rysunek lub niedoświadczenie mistrza, co doprowadziło do zniekształcenia obrazu. Po tym rozpoczyna się seria eksperymentów mających na celu poprawienie błędów w celu uzyskania oczekiwanego rezultatu. Zamiast blokować nieudany kawałek z profesjonalistą, niektórzy próbują go narysować lub zmodyfikować.

najbardziej wytatuowana osoba na świecie

Dlaczego dziewczyny robią tatuaże?

Psychologia tatuaży u kobiet ma swoje cechy. Pośród powszechnych kobiecych powodów dekorowania ciała psycholodzy zwracają uwagę na następujące kwestie:

 1. Pośpiesz się. Wiele dziewcząt, będących w stanie euforii, chce dostać tatuaż. Czasem kierują się pragnieniem udowodnienia swojej ukochanej, że ze względu na nią jest gotowa "upiększyć" swoje ciało.
 2. Manifestacja przekonań. Z reguły są to nastoletnie dziewczęta, które są pewne, że inni ich nie rozumieją. Powodem mogą być radykalne poglądy na życie i wiara w coś.
 3. Maskowanie blizn. Wszystkie dziewczyny chcą mieć idealne ciało, ale wiele z nich ma blizny, które psują ogólne wrażenie. Przy pomocy tatuaży chcą je zamaskować, ale warto wziąć pod uwagę, że blizny mogą się rozciągać, a rysunki trzeba będzie poprawić.
 4. Hołd dla mody. Wielu uważa, że ​​jest stylowe i piękne.

Dlaczego nastolatki robią tatuaże?

Psychologia tatuaży u nastolatków ma cechy sojowe. Niektórzy myślą, że już są dorośli i potrafią podejmować decyzje dotyczące życia, inni chcą się wyróżniać wśród przyjaciół. Po pierwszym pełnym obrazie czują pewną wyższość nad innymi. Z czasem to uczucie zanika i chcą spróbować ponownie. To może rozwinąć uzależnienie od tatuażu, z którym psychologowie pomogą sobie poradzić.

niebieska choroba

Co ludzie robią tatuaże - psychologia

Historia tatuaży sięga kilkuset lat. Za pomocą obrazów na ciele można było znaleźć przynależność do pewnego plemienia, później - pozycję osoby w społeczeństwie. W średniowieczu w Europie tatuaże nie były dozwolone. Do tej pory są uważane za specjalną sztukę. Tatuaż z punktu widzenia psychologii jest wskaźnikiem osobowości, przez którą można określić ludzki charakter jego hobby lub przynależność duchowa i religijna.

Najbardziej wytatuowana osoba na świecie

Wielu ludzi, którzy pragną być lepsi od innych, nie zna granic. Dotyczy to nie tylko osiągnięć w świecie sportu, wynalazków, ale także zasłaniania ciała rysunkami. Najbardziej wytatuowany mężczyzna na świecie - taki tytuł otrzymał Lucky Diamond Rich . Pobił rekord dawnego "mistrza" Toma Lepparda, którego ciało pokryte było 99,9% w postaci koloru lamparta. Lucky Diamond Rich był w stanie "udekorować" 100% skóry.

Lucky Diamond Rich

Lucky Diamond Rich i Tom Leppard

Kiedy Lucky był nastolatkiem, nie wiedział, czym jest niebieska choroba i nie zakładał, że jego zamiłowanie do tatuaży uczyni go znanym na całym świecie. Przez cały czas spędzany pod maszyną do pisania, która trwa ponad 1000 godzin, zużyto kilka litrów atramentu. W rezultacie farba Lucky'ego znajdowała się w małżowinach usznych, powiekach, dziąsłach i pod płytkami paznokcia. Po przypisaniu mu "tytułu mistrza", powiedział, że nie jest to limit, a nowe tatuaże spadną na poprzednie. Nieopodal Lucky pozostało jeszcze kilku entuzjastów sztuki tatuażu:

 1. Rick Gestet - charakterystyczną cechą jest obraz czaszki na twarzy.
 2. Rick Genest
 3. Denis Avner jest wielkim miłośnikiem kotów, jego ciało jest ozdobione paskami tygrysa (dla większego podobieństwa wykonał operację, aby podzielić górną wargę, zmienić kształty zębów i uszu, wstawić implanty, wykonując "policzki kota").
 4. Denise Avner
 5. Kala Kaivi - ten facet postanowił niejednoznacznie podejść do reklamy swojego salonu, a 75% pokryło się tatuażem.
 6. Kala Kaiwi
 7. Erik Sprague - "ubrał skórę jaszczurki" i stał się założycielem rozszczepienia języka.
 8. Erik Sprague

Najbardziej wytatuowana kobieta na świecie

Nie tylko mężczyźni są zdolni do szalonych czynów. Niektóre kobiety nie są daleko w tyle za silną częścią ludzkości i zakrywają swoje ciało tatuażem. Najbardziej wytatuowaną kobietą na świecie jest Julia Gnus z Nowego Jorku. Pierwsze rysunki na skórze zastosowała w celu ukrycia rzadkiej choroby, w której skóra jest pokryta cząstkami rogówki i bliznami. Później, "rasprobovav cały urok", nie mogła się zatrzymać i pokryła się tatuażami o 95%.

Julia Gnus

Julia Gnus

Jest jeszcze więcej kobiet, na których trudno znaleźć nie pomalowaną skórę:

 1. Maria José Kesterna - zaczęła ją zmieniać po nieudanym małżeństwie, w którym przedwcześnie straciła dziecko.
 2. Maria Jose Christerna
 3. Elaine Davidson jest rodowitym Brazylijczykiem, obecna mieszkanka Edynburga zrobiła sobie ponad 2,5 tysiąca tatuaży i dopełnia "urody" około 3 kilogramów piercingu, a to tylko na twarzy.
 4. Elaine Davidson
 5. Isobel Varley - nakręciła swój pierwszy tatuaż, gdy miała ponad 40 lat i od tego czasu nie mogła przestać, jej ulubionym obrazem była rodzina tygrysów, które znajdowały się na jej brzuchu (Isobel zmarła w wieku 78 lat).
 6. Isobel Varley