Deklaracja miłości może być trudna, ale jeszcze trudniej znaleźć słowa na pożegnanie z dawną miłością. Przecież najczęściej decyzja o rozstaniu przychodzi na myśl jednej z par, a potem pragnienie, by rozpocząć nowe życie, dobre wspomnienia, litość i lęk - wszystko to miesza się w jedno wielkie zamieszanie, kamień naciskający na serce. A potem wiele osób decyduje się napisać list, ponieważ dzięki niemu możesz uniknąć zbędnych emocji i uchronić się przed nieostrożnymi słowami. Nie zwrócisz powyższego, ale pisemne można poprawić. Porozmawiamy o tym, jak napisać list do ukochanego mężczyzny o rozstaniu lub o czym pisać po (jeśli rozmowa zakończyła się potrójnym lub głębokim urazą).

Oczywiście, chcę napisać piękny list pożegnalny, ale pamiętaj, że chcesz powiedzieć facetowi o rozstaniu, a kochająca osoba jest w stanie dostrzec promyk nadziei w każdym ciepłym słowie. Przede wszystkim musisz poinformować go o przyczynie podjęcia decyzji. Zróbmy więc coś w rodzaju instrukcji do napisania listu pożegnalnego:

  1. Aby zacząć, wyrzuć wszystkie emocje. Po prostu wypowiadaj się na kartce papieru, wylewając na nią ból, resentyment i lęki. Nie wstrzymuj się - ważne jest, abyś był świadomy swoich uczuć, aby przywrócić porządek w swoich myślach i chaosie emocji.
  2. Pozostaw tę pierwszą literę, aby się położyć. Jeśli pojawi się nowa fala, możesz ją uzupełnić (w tym przypadku wygodniej jest utworzyć dokument elektroniczny). Wróć do niego, gdy jesteś w stanie spoczynku i przeanalizuj siebie.
  3. Po pewnym czasie usiądź, aby napisać list przeznaczony dla ukochanej osoby - czas powiedzieć mu o rozpadzie. Umieść poprzednią wersję przed sobą i myśl, że z tego, co napisałeś wcześniej, naprawdę chcesz poinformować pierwszego.
  4. Zastanów się, czy potrzebujesz listu oskarżenia. W końcu, jeśli przyczyną zerwania jest jego niewłaściwa postawa, to możesz szczerze to powiedzieć, ale nie obwiniaj zbytnio osoby - nie może odpowiedzieć ani sprzeciwić się tym atakom. W każdym razie uzupełnij zdanie o przebaczeniu.
  5. Sprawdź, czy powód separacji jest jasno określony. Powinno być jasne i kategoryczne, jeśli oczywiście chcesz się rozstać, a nie próbować rozwiązać nagromadzone problemy.
  6. Podziękuj młodemu człowiekowi za wszystkie dobre chwile, które były między wami. Zwłaszcza jeśli napiszesz do faceta po rozstaniu. Proś o przebaczenie i życz mu szczęścia.
  7. Odłóż drugą literę i pierwszą. Wracaj do niego za dzień lub dwa. Czy twoje uczucia są prawdziwe? Czy naprawdę wybaczasz i życzę szczęścia tej pierwszej osobie? Jeśli nie, to nie w pełni zrozumiałeś siebie. Być może zrobisz to później, więc spróbuj dopasować swoje uczucia do litery, a nie odwrotnie.
  8. Po cichu pożegnaj się z listem, a ten, który kochał. Nie konfiguruj się, aby otrzymać odpowiedź i usunąć wszystkie linie sugerujące dialog. W przeciwnym razie zmienia się litera rozstania list do faceta o rozstaniu w korespondencji między bliskimi. I będzie ci trudno położyć kres.
  9. Jeśli chcesz zerwać ze swoim prawnym współmałżonkiem, przygotuj się na to, że list z separacją nie uratuje ciebie i twojego męża przed kolejnymi spotkaniami. Staraj się być tak logicznym, konsekwentnym i decydującym, jak to tylko możliwe. Nie trzeba poznawać związku i godzić się na rozwód - jako dorośli powinniście to przedyskutować przez telefon.

Wysyłając list, nie czekaj na odpowiedź. Nie analizuj i nie wątp. Przeprosiłeś i wybaczyłeś. Wewnątrz masz teraz wolność i tysiące sposobów otwarcia się na spotkanie z twoim losem.