Kitui to małe miasteczko w Kenia , która jest stolicą prowincji o tej samej nazwie. Jest dosłownie stworzony dla tych, którzy wolą połączyć egzotyczne wakacje z ekoturystyką.

Historia miasta

Tubylcy mieszkańcy Kitui to myśliwi i chłopi z plemienia Akamba. W XVI wieku do tego miejsca przybyły rodziny plemienia Akamba Góry Kilimandżaro i założył osadę, która później stała się znana jako miasto Kitui. Podobnie jak w dawnych czasach mieszkańcy Kitui zajmują się głównie hodowlą i rolnictwem. Administracyjnie prowincja Kitui podzielona jest na 16 dzielnic, w tym:

 • Central Kitui;
 • West Kitui;
 • Chisasi;
 • Nzambani;
 • Mituti i in.
Вид на КитуиУлицы Китуи
Zabytki

W Kitui otwarto ośrodek kultury, który służy jako miejsce spotkań wszystkich zagranicznych turystów podróżujących po prowincji. Tutaj możesz uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat atrakcji miasta, wydarzeń, hoteli i restauracji.

Turyści, którzy przyjeżdżają do Kitui marzą o odwiedzeniu następujących miejsc:

 • diecezja Kitui, która została otwarta w 1956 roku i jest częścią metropolii Nairobi;
 • gigantyczna mistyczna góra Nzambani;
 • malownicze wioski miejscowej ludności.
Гора Нзамбани в Китуи
Zakupy

W Kitui jest tylko jedno duże centrum handlowe Naivas, gdzie można kupić wszystko, od jedzenia po meble. To stosunkowo młode centrum zostało otwarte dopiero w 2009 roku. Oprócz tego w mieście działa kilka aptek, które wyróżniają się czystością i zadbanym wyglądem. Niestety brakuje niektórych produktów. Na przykład lepiej zabrać ze sobą bandaże.

W sklepach i sklepach z pamiątkami w Kitui można kupić produkty lokalnych rzemieślników, w tym: obrazy, naszyjniki z kamieni, wiklinowe kosze, tkackie dywany.

Рынок в Китуи
Hotele i restauracje

Niektóre przewodniki wskazują, że nie ma przyzwoitych hoteli w Kitui. W rzeczywistości tak nie jest. Ma kilka dobrych hoteli, zadowolonych z doskonałej obsługi i komfortu. Największy hotel Kitui to Park Side Villa, który oprócz pokoi hotelowych otworzył centrum kulturalne, salę bankietową i sklepy z pamiątkami.

Przyjeżdżając do Kitui, można również zatrzymać się w następujących hotelach:

 • Hotel talentów;
 • Caves Inn;
 • Zereos Resort;
 • Villa Machakos Guest House & Conferencing, która znajduje się w pobliskim mieście Machakos.

W Kitui najlepsze restauracje to te, które są otwarte w hotelu. Serwuje tradycyjne dania kuchni afrykańskiej, w tym Kenijski w kuchni. Może to być ryż z kozim mięsem, gulaszami warzywnymi, tortillami i innymi równie smacznymi daniami. Jeśli wolisz międzynarodową kuchnię, powinieneś udać się na kolację do restauracji w Bawarii.

Отель Caves InnОтель Zereos Resort
Ресторан в отеле Caves InnРесторан в отеле Villa Machakos
Jak się tam dostać?

Kitui znajduje się 170 km od jednego z największych miasta Kenii - Nairobi . Możesz do niego dotrzeć transport publiczny . Droga z Nairobi do Kitui zajmie około 2 godzin. Niektórzy turyści wolą dostać się do miasta helikopterem. W takim przypadku droga nie zajmuje więcej niż 30 minut.