Chcesz zaskoczyć gości i cieszyć się oryginalnym i bardzo smacznym słodkim przygotowaniem, przygotować dżem mandarynkowy ze skórką zgodnie z naszymi przepisami. Ponadto można uzyskać delikatność ze skórek mandarynek, jedna z proponowanych opcji jest o tym.

Cały dżem mandarynkowy ze skórą

Składniki:

 • małe mandarynki - 1 kg;
 • cukier granulowany - 1 kg;
 • woda oczyszczona - 500 ml;
 • cynamon - 1-2 kije;
 • Badian - 2-3 gwiazdki;
 • goździk - 5-7 pąków;
 • cytryna - do smaku.

Gotowanie

Rozpoczynając przygotowywanie dżemu mandarynkowego ze skórką, dokładnie umyj małe owoce za pomocą pędzla i mydła, odrzuć łodygi, a następnie zalej wrzącą wodą przez piętnaście minut. Teraz odcedzamy gorącą wodę i moczymy mandarynki w zimnej wodzie przez co najmniej 24 godziny, okresowo zmieniając ją na nową.

Po upływie czasu, każdy mandarynkowy owoc jest przebijany wykałaczką w kilku miejscach i umieszczany w pojemniku odpowiednim do wrzenia dżemu. Do wody dodaj przyprawy i cukier, podgrzej do wrzenia i wylej do mandarynek. Daj wrzód, stań przy najniższym ogniu przez siedem minut, a następnie usuń z ognia i pozostaw na co najmniej sześć godzin. Następnie ponownie włożyć do pieca i powtórzyć proces gotowania i chłodzenia jeszcze cztery razy.

Następnie smakujemy dżem, jeśli to konieczne, doprowadzamy go do smaku z sokiem z cytryny, gotujemy przez kolejne dwie minuty, układamy w przygotowanych jałowych słoikach, przykręcamy gotowane powieki i schładzamy w odwróconej postaci pod ciepłym kocem, a następnie ustalamy do przechowywania.

Lepiej jest spróbować całego dżemu mandarynkowego w skórce nie wcześniej niż za tydzień, kiedy jest już dobrze narysowany.

Tangerine Jam Cake Recipe

Składniki:

 • skórka mandarynki - 500 g;
 • cukier granulowany - 0,7 kg;
 • woda

Gotowanie

Skórki mandarynki są pocięte na dowolne plastry o mniej więcej tym samym rozmiarze, ułożone w odpowiednim pojemniku, napełnione wodą i pozostawione na dwadzieścia cztery godziny, okresowo zmieniając trochę wody na nową.

Następnie nakładamy skórki na emaliowaną patelnię, nalewa się ją ponownie czystą wodą, tak aby całkowicie je przykryła, włożyła do ognia i pozwoliła się zagotować. Teraz polej cukrem i mieszaj, aż wszystkie słodkie kryształy rozpuszczą się i ponownie zagotują. Zmniejsz intensywność ognia do minimum i gotuj jam przez dwie godziny. Następnie wyjmij pojemnik z ognia, pozwól mu ostygnąć najpierw w temperaturze pokojowej, a następnie włóż go do lodówki na osiem do dziesięciu godzin. Po upływie tego czasu ponownie ustalamy naczynia z dżemem na piecu, ogrzewając do wrzenia, gotujemy na najniższym ogniu przez pół godziny. Jeśli chcesz, możesz dodać odrobinę miąższu mandarynki lub pokrojonego ananasa przed tym etapem, co doda oryginalności i wyjątkowości dżemu.

Po ostatnim przygotowaniu dżemu wlewamy go do przygotowanych wcześniej sterylnych pojemników, korkujemy je pokrywkami, ostudzamy w odwróconej formie i ustalamy warunki przechowywania dla innych preform.

Tangerine Jam with Peel

Składniki:

 • małe mandarynki - 1 kg;
 • cukier granulowany - 1 kg;
 • woda oczyszczona - 500 ml.

Gotowanie

Dokładnie myjemy średniej wielkości mandarynki, usuwamy łodygi i zalewamy wrzątkiem przez piętnaście minut. Następnie zanurzamy owoce w czystej zimnej wodzie i pozostawiamy do namoczenia na jeden dzień, okresowo zmieniając wodę na nową.

dżem mandarynkowy ze skórką

Następnie pokrój mandarynki na dwie połówki, włóż je na patelnię emaliowaną, zalej syrop, ugotuj ze szklanki wody i połowę normy cukru, połóż ładunek na wierzchu i włóż w chłodne miejsce na osiem godzin.

Teraz wkładamy pojemnik z dżemem do ognia, dodajemy syrop 150 mililitrów wody i 250 g granulowanego cukru, gotujemy na najniższym ogniu przez dwadzieścia minut i odstawiamy na 8 godzin.

Rozgrzać ponownie do wrzenia, dodać syrop z pozostałej wody i cukru, gotować przez trzydzieści minut lub do uzyskania pożądanej grubości, rozłożyć jak przygotowano sterylne słoiki , zwinąć pokrywki i określić miejsce przechowywania.