Co za dżem, którego nie zobaczysz teraz na półkach supermarketów! Wygląda na to, że jest wygotowany ze wszystkiego, tak jak Ostap Bender sugerował gotowanie bimbru od czegokolwiek. Jednak wielu już się przygotowało i doceniło doskonały smak dżemu z arbuza, cukinie i dynie lub zielone pomidory.

Północ egzotyczny

Ale dżem ze szyszek jest nadal dla wielu egzotycznych. Tak, i kup go prawdopodobnie nie w supermarkecie, ale w działach, gdzie sprzedawane są leki. Tak więc, czy dżemy z szyszek sosnowych są przydatne, jakie problemy mogą one uratować, i czy mamy teraz jakieś przeciwwskazania.

Podobnie jak każdy biologicznie aktywny produkt, szyszki sosny mają zacięcia i korzyści oraz szkody. Trzeba zachować ostrożność, w żaden sposób traktując ją jak zwykły deser.

Jeśli chodzi o dżem ze szyszek, jego zalety są bezdyskusyjne i zostały w dużej mierze zbadane przez przedstawicieli medycyny ludowej i tradycyjnej.

Lecznicze właściwości sosny

Pine od dawna leczy ludzi. Jego igły, soki, stożki są używane w medycynie tradycyjnej od stuleci. Wszyscy znają wpływ powietrza iglastego na ludzkie ciało: antybakteryjny, oczyszczający drogi oddechowe. Tradycyjnie sanatoria dla osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe i płuc są często organizowane w lasach sosnowych. Nawet jeśli powietrze w takim miejscu goi się, oczywiste jest, że dżem z szyszek ma użyteczne właściwości, które są jeszcze bardziej wyraźne.

Przede wszystkim dotyczą wpływu na układ oddechowy organizmu. W medycynie ludowej od stuleci stosuje się słodki lek do leczenia zapalenia oskrzeli, przeziębienia w połączeniu z suchym kaszlem, długotrwałym kaszlem. W tym charakterze dżem z szyszek jest bardzo skuteczny i może być stosowany dla osób w każdym wieku, jednak w różnych dawkach.

Ta delikatność ma wyraźne działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwwirusowe. Ma sens spożywać łyżkę pyszności w okresie nieokiełznanej grypy, a także gdy organizm jest osłabiony przez wcześniejszą chorobę. Może nie tylko zwiększyć odporność , ale także pomaga w walce z różnymi chorobami.

Dżem z szyszek pomaga w chorobach żołądka i jest żółciopędny i moczopędny. W tej roli jest również często stosowany w medycynie tradycyjnej i może być używany przez wszystkich, po prostu nie nadużywaj go.

Jakie jeszcze przydatne są dżemy z szyszek sosny?

Szyszki to silny przeciwutleniacz. Usuwają wolne rodniki z organizmu, oczyszczają je na poziomie komórkowym. Efekt sosny jako przeciwutleniacza jest znany od dawna i jest stosowany w wielu preparatach zarówno medycyny ludowej, jak i oficjalnej, warto wspomnieć o ogólnym działaniu tonizującym jam na organizm, dlatego zaleca się go stosować po przewlekłej chorobie, aby przyspieszyć ciało tonem.

Przeciwwskazania

Dżem ma jednak szereg przeciwwskazań. Nie powinny go spożywać kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także niemowlęta w wieku poniżej trzech lat. Oczywiście osoby cierpiące na cukrzycę i reakcje alergiczne nie powinny jeść tego dżemu. Może to powodować dużą nietolerancję, więc nawet osoba, która nigdy nie miała alergii, powinna najpierw spróbować tylko pół łyżki dżemu, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, zacznij zwykłe używanie przysmaków. Z ostrożnością powinieneś jeść dżem dla osób z problemami z nerkami. lub wątroba.

Dawkowanie

Nawet całkiem zdrowi ludzie nie powinni przekraczać dawki tego dżemu. Dorośli mogą jeść 3 łyżki stołowe dziennie, młodzież - 2, a dzieci w wieku od 3 do 9 lat - tylko jedną łyżkę. Zjedz go lepiej gorącą herbatą, a efekt leczniczy dżemu wzrośnie.

Przepis na dżemy z szyszek

Korzyści i szkody związane z dżemem szyszkowym1Korzyści i szkody związane z dżemem szyszkowym2