W przypadku nieżytu nosa, zapalenia zatok, zapalenia błony śluzowej nosa i innych chorób zakaźnych dróg oddechowych pomoże antybiotyk do miejscowego stosowania Isophra. Ale co, jeśli z jakiegoś powodu ten lek nie pasuje do ciebie? Co można izofru zamienić? Ten lek ma kilka skutecznych analogów.

Isofra Framinazine Analogue

Trudno jest wybrać analog Isofry, ponieważ nie wszyscy wiedzą, czy jest to antybiotyk, czy nie. Jest to antybiotyk grupy aminoglikozydowej, więc najlepiej jest wybrać lek z tej samej grupy, aby zastąpić ten lek. Dobrym i tanim analogiem Isofry jest Framinazin. Ten spray ma działanie bakteriobójcze i powoduje szybką śmierć mikroorganizmów, dzięki czemu może być stosowany w leczeniu różnych chorób zakaźnych i zapalnych:

  • nieżyt nosa;
  • zapalenie zatok;
  • Zapalenie błony śluzowej nosa.

Może być również stosowany jako profilaktyczny w przypadku procesów zapalnych po ciężkich interwencjach chirurgicznych. Podobnie jak Izofru i wszystkie inne jego analogi, preparat Framinazine może być stosowany przez ograniczony czas: leczenie nie jest zalecane przez ponad 10 dni przy jego pomocy.

Analogowy Isofra Bioparox

Bioparox jest aerozolem o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Nie jest antybiotykiem, ale może przeniknąć do najodleglejszych części dróg oddechowych. Trudno powiedzieć na pewno, że jest lepiej - Bioparox lub Isofra. Oba leki są często stosowane w zapaleniu zatok i nieżytu nosa, a także pomagają szybko radzić sobie z:

  • zapalenie gardła ;
  • zapalenie migdałków;
  • bolesne stany po tonsillektomii;
  • zapalenie oskrzeli;
  • zapalenie krtani;
  • zapalenie tchawicy.

Przed wymianą Isofro na Bioparox, upewnij się, że nie ma przeciwwskazań do jego stosowania, ponieważ może to powodować podrażnienie nosogardła, skurcz oskrzeli i ataki kichania. Czas trwania leczenia tym aerozolem nie powinien przekraczać 10 dni, ponieważ może to zakłócać normalną florę bakteryjną. Ponadto, podczas stosowania leku Bioparox nie powinien pić alkoholu.

Inne analogi Isofra

Protargol

Analogi Isofry to inne leki, które mają ten sam farmakologiczny wpływ na organizm, ale mają radykalnie inny skład chemiczny. Leki te obejmują Protargol. Jest to koloidalny roztwór srebra. Ma ściągające, wyraźne działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, więc jeśli potrzebujesz leczyć katar o różnych etiologiach, to idealnym wyborem jest Protargol lub Isofra.

Rinofluimucil

Kolejny dobry analog Isophra. Ten aerozol pomaga leczyć zapalenie zatok i wszelkiego rodzaju zapalenie błony śluzowej nosa (nawet ostre i podostre z grubym ropnym śluzowym sekretem). Ale wybierz co kupić (Izofru lub Rinofluimucil ) nie jest konieczne, jeśli konieczne jest leczenie dzieci w wieku poniżej 3 lat, ponieważ leki analogiczne są przeciwwskazane.

Vibrocil

analogi izofra tańsze

Aby pomóc w radzeniu sobie z chorobami nosa i gardła, pomoże Wibrocil. Ten analog Isofry wyeliminuje nie tylko ostre, naczynioruchowe i przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa, ale także zapalenie zatok lub alergiczny nieżyt nosa. Produkt Vibrocil może być stosowany nie dłużej niż przez 2 tygodnie, ponieważ może wywołać uzależnienie lub pojawienie się objawu "rykoszetowego" (medycznego nieżytu nosa). Może być stosowany wyłącznie ściśle po dawkowaniu, nawet w przypadku leczenia dzieci poniżej jednego roku życia. Ale w przypadku zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa, chorób sercowo-naczyniowych, jaskry z zamkniętym kątem lub cukrzycy, lepiej nie wybierać Vibrocilu, ale innych analogów Isophra, ponieważ w takich przypadkach pacjent może mieć działania niepożądane nawet po kilku dawkach leku.