Światowej sławy aktor hollywood Leonardo DiCaprio znany ze swojego niezrównanego talentu w świecie wielkiego kina. Od ponad dwudziestu lat gwiazda zachwyca publiczność doskonałą zabawą, jasnymi rolami i niezwykłymi fabułami. Gwiezdna kariera Leo nadaje mu atrakcyjny wygląd, dzięki któremu DiCaprio ma tysiące kobiet fanów na całym świecie. Jednak aktor jest również znany jako osoba całkowicie nieprofesjonalna - Leonardo DiCaprio jest wegetarianinem. Świadczą o tym powtarzające się stwierdzenia aktora przeciwko jedzeniu mięsa, które wspierają jego wolontariusze i działalność charytatywna.

Dlaczego DiCaprio nie je mięsa?

Przyczyną porzucenia mięsa Leonardo DiCaprio jest jego dzieciństwo. Jako nastolatek, Leo zawsze czuł silne uczucie i miłość do zwierząt. W domu zawsze miał psy. Ale także DiCaprio regularnie karmił bezdomne zwierzęta. W podeszłym wieku Leo chciał nawet zostać badaczem w dziedzinie oceanografii, ale mimo to wybrał inną drogę, ale dzięki swojej silnej miłości do zwierząt, DiCaprio stał się wegetarianinem.

Po zdobyciu sławy Olympus, DiCaprio spotkał kiedyś popularną gwiazdę filmową Tobey Maguire, który znany jest również jako surowy weganin. To właśnie ta przyjaźń skłoniła Leo do stworzenia schronienia dla bezdomnych zwierząt. Aktor zaczął regularnie pojawiać się na stronach słynnych publikacji ze swoimi ulubionymi - buldożkami Django i Franky. Niejednokrotnie DiCaprio bronił zwierząt narażonych na wykorzystywanie przez ludzi. Gwiazda nieustannie przekazuje duże darowizny na projekty związane z ochroną środowiska.

Czytaj także
  • Uścisk Camilla Morrone i Leonardo DiCaprio na imprezie karnawałowej Coachella Neon
  • Timothy Shalame: "Jak" chłopiec z brzoskwiniami "przeżywa falę chwały
  • 24 gwiazdki-brudne, co nieprzyjemnie pachnie

Do tej pory Leonardo zwraca uwagę na zwierzęta nie mniej niż jego kariera. Już na początku tego roku aktor wziął udział w konferencji na temat praw zwierząt w St. Tropez. DiCaprio uważa swój wegetariański styl życia za nieoceniony wkład w ochronę środowiska.

Ди Каприо на конференции по правам животных в Сан-Тропе Ди Каприо и его бульдог Джанго Ди Каприо и его бульдог Френки