W chorobach układu trawiennego, związanych z naruszeniem równowagi mikroflory i proliferacji patogennych mikroorganizmów, większość lekarzy wyznacza Intesti-bakteriofagi. Lek ten należy do szeregu leków immunobiologicznych, które dodatkowo wykazują działanie przeciwdrobnoustrojowe.

Bakteriofag Intesti dla dorosłych

Zawiesina jest oczyszczoną mieszaniną fagolizatów (pożywki i składniki drobnoustrojów) następujących bakterii:

 • Staphylococcus;
 • Shigella Flexner;
 • pałeczki aeruginozowe pseudomonas;
 • Salmonella;
 • enterokoki;
 • protei;
 • większość serologicznych szczepów E. coli .

Chinosol stosuje się jako środek konserwujący.

Farmakologiczne działanie leku polega na selektywnym niszczeniu komórek patogennych mikroorganizmów. Cechą bakteriofaga jest jego maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ zawieszenie nie wpływa na inne typy bakterii i nie narusza mikroflory.

Zastosowanie do bakteriofagów Inteti

Wskazania dotyczące powołania przedmiotowych funduszy:

 • dysbakterioza;
 • bakteryjna czerwonka;
 • zapalenie jelit;
 • salmonelloza;
 • zapalenie okrężnicy;
 • dyspepsja .

Lek stosuje się doustnie i doodbytniczo.

W pierwszym przypadku pojedyncza dawka wynosi od 20 do 30 ml, zawiesinę należy przyjmować 4 razy dziennie na pusty żołądek, około 60-90 minut przed posiłkiem.

Po podaniu doodbytniczym wykonuje się lewatywę z wprowadzeniem 40-65 ml leku. Zabieg wykonuje się 1 raz dziennie, bezpośrednio po opróżnieniu jelita.

Przed zażyciem Intesti-bakteriofaga, ważne jest przeprowadzenie dokładnej kontroli wzrokowej roztworu. Jeśli widoczne są cząstki, narusza się kolor i przezroczystość cieczy, nie można jej użyć. Co więcej, konieczne jest traktowanie rąk i pokrywki opakowania środkami antyseptycznymi w celu uniknięcia przedostawania się drobnoustrojów pochodzących z zewnątrz do wnętrza fiolki z otoczenia zewnętrznego.

Średni czas trwania leczenia wynosi od 7 do 10 dni, aż do całkowitego ustąpienia objawów choroby Istnieją znane przypadki użycia bakteriofaga Intesty w nosie, szczególnie w leczeniu zakażeń gronkowcami. Otolaryngolodzy zalecają irygację błon śluzowych za pomocą leku 1-2 razy dziennie. Ze względu na to, że opakowanie leku nie zapewnia określonego rodzaju aplikacji, należy wylać zawiesinę do fiolki z możliwością oprysku po jej zdezynfekowaniu.

Skutki uboczne i przeciwwskazania Intesti-bakteriofag

Zasadniczo opisany lek jest dobrze tolerowany bez żadnych negatywnych zjawisk. Bardzo rzadko pojawia się niewielka wysypka na skórze, która szybko znika bez specjalnego leczenia.

Nie ma powodu, aby ten lek nie mógł być stosowany, ale jego stosowanie w leczeniu kobiet w ciąży powinno być wykonywane pod ścisłym nadzorem lekarza prowadzącego.

Analogi bakteriofagów Intesti

Często pacjenci są proszeni o zastąpienie leku innym lekiem ze względu na jego stosunkowo wysokie koszty. analogi bakteriofaga intesti Biorąc pod uwagę częstotliwość zalecanych technik i jednorazową dawkę, a także czas trwania terapii, należy kupić więcej niż jedną butelkę drogiego leku.

Ersefuril może być uważany za odpowiednik bakteriofaga Intesti. Ma identyczne właściwości i tryb działania, ale cena jest znacznie niższa. Z drugiej strony, Ersefuril nie jest tak bezpieczny jak Intesti-bakteriofag. Jego odbiór może wywołać niewielkie naruszenie mikroflory jelitowej, ponieważ fagolizat bakterii wpływa nie tylko na patogenne, ale także korzystne mikroorganizmy.

Przedstawionym ogólnym lekiem jest Sexttaphagus. Jest to bardzo skuteczny i bezpieczny lek, ale nieco różni się od Intesti-bakteriofaga pod względem składu i wskazań.