Właściwie przeprowadzona higiena każdej części ciała jest gwarancją zdrowia: na przykład, jeśli niewłaściwie myjesz zęby, to z czasem pojawiają się problemy z dziąsłami, powstaje kamień nazębny, a oddychanie pozostaje nieświeże. Również sytuacja dotyczy narządów intymnych: jeśli nie zostaną odpowiednio zajęte, prędzej czy później mogą pojawić się różne choroby (na przykład zapalenie przydatków).

Zasady higieny intymnej

Intymna higiena kobiety jest integralną częścią codziennych procedur. Istnieje kilka prostych zasad, z których przestrzeganie będzie miało wyższą jakość.

  1. Należy myć tylko ciepłą, bieżącą wodą w kierunku od łonowca do odbytu. Strumień wody nie powinien być kierowany do pochwy: lepiej jest skierować go na łono.
  2. W przypadku higieny intymnej należy przydzielić oddzielny ręcznik, który jest utrzymywany w czystości. Pożądane jest, aby był bez dodatkowych barwników i wytworzony z włókien naturalnych.
  3. Podczas mycia nie należy używać gąbki ani gąbki, aby nie zakłócać błony śluzowej i nie powodować uczuleń.
  4. Należy stosować specjalne środki higieny intymnej, aby nie zakłócać równowagi kwasowo-zasadowej błony śluzowej.
  5. Aby zachować czystość narządów intymnych, należy używać wkładek higienicznych, wymieniając je w odpowiednim czasie.
  6. Pamiętaj, że podczas menstruacji nie możesz brać kąpieli, pływać w otwartym stawie lub basenie, nawet przy użyciu tamponów.

Wybór środków do higieny intymnej

Istotny jest również wybór odpowiednich środków do higieny intymnej, a także poprawne wdrożenie tej procedury.

Faktem jest, że pH mikroflory pochwy u zdrowej kobiety wynosi 3,3 - dzięki temu wskaźnikowi bakterie mlekowe mogą zwalczać patogeny, zapobiegając rozwojowi choroby. Jeśli wskaźnik ten zmniejszy się w jednym lub drugim kierunku - mikroflora ochronna natychmiast osłabnie, a strefa ta okaże się niezabezpieczona.

produkty do higieny intymnej

Dlatego też, podczas prania, niepożądane jest stosowanie zwykłego mydła lub żelu pod prysznic - poziom zasad i zawartych w nim kwasów nie jest odpowiedni dla strefy intymnej, ponieważ zwykle wynosi 5,5 i jest przeznaczony do mycia skóry.

Opierając się na tym, najlepiej jest zatrzymać wybór na narzędzie do higieny intymnej, która zawiera kwas mlekowy: czy jest to specjalne mydło, mleko, śmietana lub mus.

Ponadto, dodając informacje do ogólnych informacji o narzędziu do mycia, nie można nie pamiętać specjalnych dodatków, które łagodzą i zmiękczają ten obszar: na przykład olejek z drzewa herbacianego do higieny intymnej nie tylko łagodzi podrażnienia, ale także wzmacnia funkcje ochronne, ale wyciągi z nagietka, rumianek lub aloes to naturalne środki antyseptyczne, które koją skórę i promują gojenie się mikropęknięć.

Środki do higieny intymnej

Mydło smoliste do higieny intymnej lepiej nie używać codziennie, ponieważ jest wystarczająco agresywne, aby zakłócić mikroflorę, ale konieczne jest stosowanie go w przypadku jakichkolwiek chorób zakaźnych.

Solidne mydło toaletowe do higieny intymnej nie jest używane, ponieważ. przy długotrwałym użytkowaniu może przesuwać poziom równowagi kwasowo-zasadowej w jednym lub drugim kierunku. Jeśli dozwolone jest stosowanie wyłącznie mydła w stanie stałym ze względu na osobiste preferencje lub skłonność do alergii, lepiej zatrzymać wybór dla dzieci na wrażliwą skórę z ekstraktem z rumianku.

Płyn do higieny intymnej higieny jednocześnie oczyszcza i utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową: na przykład Corman Organyc stworzył mydło w płynie do higieny intymnej z ekstraktem z nagietka i kwasem mlekowym. Inną opcją jest firma Akuna: bio-mydło zawiera wiele użytecznych ekstraktów ziołowych, a oprócz kwasu mlekowego w jego składzie jest pantenol.

Intimo soft intymalny mus został stworzony przez Cliven i nadaje się do delikatnej, delikatnej skóry. Zawiera również ekstrakty ziołowe, dzięki którym działa ochronnie zasady higieny intymnej wzrost śluzu.

Kojący krem ​​do higieny intymnej Elfa zawiera olej z oliwek i rokitnika oraz kwas mlekowy, dzięki czemu można go stosować na suchej skórze.

Serwetki do higieny intymnej są używane, jeśli nie ma odpowiednich warunków do mycia: na przykład w drodze lub podczas długiej rekreacji na świeżym powietrzu. Firma Natracare produkuje ściereczki intymne, które są wykonane z bawełny i nasączone przydatnymi wyciągami. Nie zawierają substancji agresywnych (alkohol, parabeny, aromaty itp.) I dlatego są idealne do pielęgnacji intymnej w nietypowych warunkach.