Jak możesz dowiedzieć się o życiu kalifornijskiego kampusu Apple i tajemnic firmy, jeśli nie jesteś pracownikiem? Magazyn Vogue dał fanom możliwość poznania światowego giganta za kulisami dzięki rozmowie z Johnnym Ive. Chief Design Officer rozmawiał nieoficjalnie z Naomi Campbell, opowiadając tajniki Apple i tożsamość Steve'a Jobsa.

Pierwszy iphone

Pierwsze pytanie zadane przez supermodelkę Ivea dotyczyło pierwszego iPhone'a i jego produkcji. Wśród pracowników krąży pogłoska, że ​​projektant tak się martwił podczas premiery pierwszej linii, że spał na hali fabrycznej. Do czego Joni Ive ironicznie zauważyła:

"Nie możesz produkować produktu i nie znasz szczegółów technicznych produkcji. Naprawdę spędziłem dużo czasu w fabryce podczas pierwszych uruchomień. Projektant nie ogranicza swojej wiedzy tylko do zewnętrznych danych produktu! "

Spędziłaś noc, czy nie? Nie odpowiedział na to pytanie, ale sądząc po jego szalonym entuzjazmie do pracy, mogło się to zdarzyć.

Джони Айв

Johnie ive

Sekrety Apple

Każdy, kto kiedykolwiek miał problemy z produkcją, wie o ścisłych umowach i poufności. Czy jest to trudne do spełnienia? Projektant twierdzi, że nie czuje się ograniczony i nie widzi problemu w zachowaniu ścisłej tajemnicy:

"Nie widzę problemu z zachowaniem poufności podczas procesu pracy. To normalne, że nie mam do dyskusji procesu technicznego i twórczego. Natura pomysłów jest bardzo delikatna i wrażliwa, więc musisz być bardzo ostrożny, aby chronić przed przedwczesną krytyką. Musisz pokazać, kiedy wszystko jest gotowe i masz pewność co do jakości produktu. "
O Steve Jobs

Osobowość genialnej myśli Steve'a Jobsa przez długi czas nie da odpocząć wielu startupom i marzycielom. Według Pigwy, tak samo spojrzał na twórcę Apple na świat, wyznał identyczne wartości życiowe:

"To człowiek, który nauczył mnie myśleć nieszablonowo, wykraczając poza granice konwencjonalnych pomysłów. Był dla mnie nie tylko liderem, ale także bliskim przyjacielem. Steve nie bał się dzwonić i marzyć, tego właśnie Apple domaga się od pracowników. A wcześniej, a teraz, zbierając nowych ludzi, chcemy zobaczyć zbiór wartości bliskich nam, entuzjazm. "
Стив Джобс Джони Айв дружили

Steve Jobs i Joni Ive byli przyjaciółmi

Co zaskakujące, firma ceni sobie nie tylko napływ "nowej krwi", ale także opiekuje się starymi osobami, zapewniając premie i solidny udział. Zespół projektowy zatrudnia 19 niezmienionych pracowników, to nierealne stać się jednym z "wybranych", pracują osobno w laboratorium Cupertino w ścisłej tajemnicy. I, zgodnie z personelem, rozumieją się za pomocą pół słowa.

Айв считает Джобса своим учителем

Uważam, że Jobs jest jego nauczycielem

Czytaj także
  • Naomi Campbell marzy o stworzeniu Vogue Africa
  • 12 najlepszych modeli ujawniło tajemnice ich piękna, które są dostępne dla wszystkich
  • Naomi Campbell potwierdziła swój romans z nowym chłopakiem

Zauważ, że Vogue nie jest przypadkowo umówiony na spotkanie z Johnnym Ive. W maju 2018 r. Muzeum Wzornictwa otwiera się w Londynie, gdzie pod patronatem Quince'a zostaną zaprezentowane prace Azzedine Alaya i uruchomione zostaną liczne instalacje.

Аззедин Алайя с моделями

Azizedyna Alaya z modelami