Dlatego większość krajów europejskich obejmuje szczepienia przeciwko odrze, różyczce i śwince (CCP) jako obowiązkowe.

Schemat szczepień i cechy okresu po szczepieniu

Pierwsze wstrzyknięcie wykonuje się od dwunastu miesięcy. Ponowne szczepienie odbywa się za 6 lat. Wprowadź lek domięśniowo lub podskórnie. Z reguły obszarem podawania jest łopatka lub łopatka.

Większość dzieci dobrze toleruje KPCh. Ale w 10-20% przypadków po szczepieniu występuje reakcja na szczepienie CPC.

Aby chronić troskliwych rodziców przed niepotrzebnymi uczuciami, zrozumiemy, co jest uważane za normę, i w jakich przypadkach należy pilnie udać się do szpitala.

Reakcja na szczepienie przeciwko odrze-śwince-śwince może być lokalna i ogólna. Pierwsza jest zwykle określana jako zaczerwienienie, obrzęk i zmiana tkanki w miejscu wstrzyknięcia. Zwykle wszystkie objawy powinny zniknąć trzeciego dnia. Jeśli tak się nie stanie - lepiej skonsultować się z lekarzem.

Ogólna reakcja na odrę różyczkę i świąd przyuszny to wysoka temperatura ciała, katar, kaszel. Może być niewielki wzrost. szczepionka przeciw odrze szczęki, przyusznice lub węzły chłonne.

W niektórych przypadkach występuje wysypka, pospolita lub zlokalizowana w określonych obszarach (twarz, ręce, plecy itp.).

Wszystkie te niepokojące objawy są uważane za normalne. A szczyt tych manifestacji pochodzi z 5-15 dni. Powodem jest to, że taka reakcja na szczepionkę przeciwko odrze, różyczce i śwince jest wynikiem aktywnej pracy organizmu na rozwój odporności na czynniki zakaźne.

Ale jeśli wszystkie opisane objawy utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie od momentu szczepienia - spiesz się do kliniki, aby nie przegapić innej choroby.