Dlaczego życie jest tak niesprawiedliwe? Ktoś ma stopy "z uszu", naturalne złote loki, mąż oligarchy i zakupy w Mediolanie, a komuś postać pluszowego misia, mieszkanie w Chruszczow i zakupy na najbliższym rynku - co za rażąca niesprawiedliwość?

Jak radzić sobie z niesprawiedliwością?

Kiedy pojawia się pytanie, jak radzić sobie z niesprawiedliwością, najpierw musisz ustalić, czy jesteś traktowany niesprawiedliwie, czy też wszystkie twoje wykroczenia zostały wymyślone?

Aby to zrobić, odpowiedz sobie na kilka pytań, które pomogą ci zrozumieć, dlaczego życie jest niesprawiedliwe dla ciebie. Czy to dlatego, że żyjecie wśród bezdusznych ludzi, którzy są gotowi na wszystko dla zysku, albo dlatego, że sami wpakowali się w bagno.

  1. Jak definiujesz sprawiedliwość i niesprawiedliwość? Różne początkowe dane (ktoś urodził się w zamożnej rodzinie, a ktoś miał rodziców, którzy byli biedni), dzisiejsze różnice w twojej sytuacji społecznej i twojej dawnej koleżance z klasy, głowa nieustannie łamie twoją złość na ciebie.
  2. Jeśli myślisz, że życie od samego początku traktowało cię niesprawiedliwie i dlatego nie mogłeś osiągnąć tego, co osiągnęli twoi przyjaciele, to zadaj sobie pytanie, co przeszkodziło ci to zrobić? Tylko czy brak pieniędzy na udany start - nie można wejść na prestiżowy uniwersytet, nikt nie dałby ci pożyczki na otwarcie własnej firmy, itp.
  3. Odpowiedziałeś, że gdybyś miał pieniądze, osiągnąłbyś wszystko (zamiast pieniędzy możesz zastąpić inną wymówkę - czas, komunikację)? A skoro zostałeś temu pozbawiony, nic nie mogłeś osiągnąć?
  4. Czy uważasz za obowiązkowe wypełnienie programu życiowego: dokończenie uniwersytetu - pójście do pracy - o ślub - o narodziny dzieci?
  5. Po prostu robisz to, czekasz na najlepszy moment, obiecując sobie, że wtedy twoje życie zmieni się dramatycznie?
  6. Wszyscy próbujesz zrobić na "5+", a jeśli zauważysz jakieś niedociągnięcia, nawet w odrabianiu lekcji, czy to cię trwale zakłóci?
  7. Czy nie stawiasz sobie długoterminowych celów, wolisz żyć jeden dzień?

Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na 2 lub więcej pytań, możesz otrzymać gratulacje - życie z tobą jest sprawiedliwe. A w obecnej niesprzyjającej sytuacji jesteś winien, twoje lenistwo i niechęć do ciężkiej pracy. Czas zrozumieć, że Czarodziej na niebieskim helikopterze nie poleci, a my musimy się przenieść, aby osiągnąć coś w tym życiu. Przestań działać na długiej trasie wyznaczonej przez kogoś, wybierz swoją ścieżkę. Zostaw wszystkie wymówki, nie są poważne i zrozum, że za większość rzeczy, które się z nami dzieje, jesteśmy odpowiedzialni.

Jak reagować na niesprawiedliwość w miejscu pracy?

Jeśli zniewagi z życia zostały wymyślone przez ciebie, to jasne jest, że ten sposób myślenia musi zostać usunięty. A co, jeśli naprawdę poczujesz się z niesprawiedliwym nastawieniem szefa? W końcu nie zawsze można być winnym za porażkę, ponieważ próbuje przedstawić. Gdyby to było prawdą, nikt nie utrzymywałby cię w pracy.

Istnieje wiele sposobów, aby uchronić się przed niesprawiedliwością: możesz aktywnie przeciwstawić się sprawcy (samemu lub z udziałem sojuszników), pasywnemu przywracaniu sprawiedliwości (oczekiwaniu, że ktoś to zrobi) lub pokornej z niesprawiedliwością, co oznacza brak jakiegokolwiek działania ze strony obrażonego . Wybierz sposób na przeciwdziałanie, ale zastanówmy się, jak możesz aktywnie walczyć z niesprawiedliwym szefem.

  1. Najprostszym i najbardziej kardynalnym sposobem walki z niesprawiedliwym podejściem do zarządzania jest zwolnienie. Czy nie widzisz w sobie siły i pragnienia udowodnienia czegokolwiek człowiekowi? Po prostu znajdź innego niesprawiedliwe traktowanie pracuj, gdzie będziesz doceniony.
  2. Twoje zasługi przypisuje się bezpośredniemu przywódcy, otrzymujesz pochwały i premie za to, a ty nawet nie dostajesz okruchów ze stołu mistrza? Przestań generować swoje pomysły w obecności lidera, z interesującymi sugestiami udaj się do przełożonego. Tak, może nie będziesz działać z szefem brzydko, ale czy był dla ciebie sprawiedliwy?
  3. Czy próbujesz być zastraszany przez redukcję personelu i ponownej certyfikacji, zmuszając do nie wykonywania pracy? Przeczytaj Kodeks pracy i nie bój się, zwolnienie pracownika z tych artykułów nie jest takie łatwe.