Świadomość jest rodzajem mentalnego ideału każdego z nas. Świadomość myśli, czuje, spostrzega, reaguje. Oznacza to, że jest - jasna świadomość. Naruszenie świadomości - Jest to defekt jednej lub więcej funkcji mózgu. Lekarze ratunkowi często doświadczają zaburzeń świadomości jako objawów lub konsekwencji różnych chorób - infekcji, urazów lub stanów zapalnych mózgu, zatrucia itp.

Rodzaje upośledzonej świadomości

Istnieje wiele rodzajów zaburzeń świadomości, w tym śpiączka.

  1. Śpiączka , jakby szyderczo brzmiała, jest wielką hibernacją. Całkowity brak świadomości, w którym pacjent nie reaguje na zewnętrzne bodźce, ból, krzyk. Wyłącz refleks. Śpiączka występuje w bardzo poważnych chorobach, takich jak cukrzyca , niewydolność nerek i wątroby, zatrucie alkoholem.
  2. Oszustwo to kolejny powszechny rodzaj zaburzeń psychicznych w psychologii. Pacjent traci kontakt ze światem zewnętrznym, reaguje leniwie, nie na temat. Może zasnąć podczas rozmowy, popaść w otępienie.
  3. Sopor (nie mylić z osłupieniem) - to kompletna tępota. Pacjent jest w stanie pół-hibernacji, płacz, szczypta, cios natychmiast wyrywa go z półmroku, ale nie na długo.
  4. Obsesja jest obojętnością pacjenta wobec siebie i świata jako całości. Nie traci głowy, odpowiada na pytania dotyczące meritum, choć niechętnie iz opóźnieniem. Obfuskacja może wystąpić w wyniku silnego wstrząsu i być krótkotrwała.
  5. Halucynacje są także rodzajem zaburzeń świadomości. Mogą być słuchowe, wizualne, węchowe. Gdy halucynacje słuchowe pacjenta na zewnątrz mówią do siebie, ale faktycznie prowadzi rozmowę z wyimaginowanym rozmówcą lub drugim "ja". Dzięki wizualizacji (często występującej w alkoholizmie) pacjent może zobaczyć, jak jest atakowany przez pająki, wyczołgał się z szafy, ponieważ jego łóżko pokryte jest mrówkami itp.