ibufen dla dzieci Lek Ibufen, przeznaczony dla dzieci, jest stosowany jako febrifuge i lek przeciwbólowy.

Kiedy używany jest ibufen?

Lek jest przeznaczony do kompleksowej terapii u dzieci, w takich przypadkach jak:

  • ostre infekcje dróg oddechowych, wirusowe;
  • każdy rodzaj grypy;
  • zapalenie gardła;
  • dławica piersiowa.

Ponadto zawiesinę Ibufen można stosować u dzieci z uchem, zębami, bólami głowy u dzieci, bólem mięśni, stawami, a także urazami układu mięśniowo-szkieletowego.

W jaki sposób iw jakich dawkach przepisuje się Ibufen?

Dawkowanie syropu Ibufen oblicza się dla dzieci na podstawie ich masy ciała i wieku. Najczęściej 5-10 mg / kg masy ciała dziecka podaje się raz. Jednocześnie częstotliwość odbioru wynosi 3-4 razy dziennie, z przerwą między odbyciem co najmniej 4 godzin. Maksymalna dzienna dawka leku nie powinna przekraczać 20-30 mg / kg.

Niemowlęta w wieku do 6-9 miesięcy (5-7,5 kg) przepisuje się 3 razy dziennie, 2,5 ml (5 mg) na raz. W przypadku dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1 roku dawka dzienna jest zwiększana do 200 mg na dobę.

Zastosuj lek może być dla niemowląt, od 3 miesięcy życia. Warto jednak o tym porozmawiać z lekarzem.

Dla dzieci w wieku powyżej 1 roku, lek jest zwykle podawany w następujących dawkach:

  • 1-3 lata - 300 mg / dzień;
  • 4-6 lat - 450 mg / dzień;
  • 7-9 lat - 600 mg / dzień;
  • 10-12 lat - 900 mg / dzień.
Jaki jest czas trwania leku?

Ibufen można składać przez 3 dni jako leki przeciwgorączkowe. Jeśli po tym czasie temperatura nie spadnie, należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadkach, w których lek jest stosowany jako środek znieczulający, czas jego stosowania nie powinien przekraczać 5 dni.

Jakie są formy dawkowania ibufenu?

Ibufen dla dzieci jest dostępny w postaci zawiesiny, ale nie w tabletkach i czopkach. W przypadkach, gdy dziecko jest już wystarczająco duże, dozwolone jest stosowanie leków w postaci tabletek, które zawierają ibuprofen (składnik aktywny Ibufen).

ibufen zawieszenie dla dzieci

Wiele matek wciąż jest zagubionych, wybierając to, co jest lepsze dla dzieci - Nurofen lub ibufen. Jeśli porównamy te dwa leki ze sobą, pierwszy ma bardziej wyraźny efekt znieczulający i radzi sobie gorzej ze spadkiem temperatury ciała.

W związku z tym każda matka w apteczce domowej powinna przyjmować Ibufen lub jego analogi. Wszakże daleko od zawsze wzrost temperatury ciała wskazuje na obecność infekcji wymagającej antybiotyków. Czasami wystarczy zastosować febrifuge jako lek o działaniu objawowym.