Ze współczesną różnorodnością leków przeciwgorączkowych dla dzieci często używamy tych samych sprawdzonych narzędzi: wycieranie wodą, octem, alkoholem, paracetamolem. A jednocześnie są różne sytuacje. Czasami trzeba szybko obniżyć ciepło, a następnie przyjść z pomocą silniejszych środków składających się z kilku składników przeciwgorączkowych, takich jak na przykład analginina z difenhydraminą lub ibuklinem (paracetamol z ibuprofenem).

Ibuklin dla dzieci: skład i zastosowanie

Wersja dla dzieci ibuklina to okrągłe tabletki w różowym kolorze z przyjemnym owocowym i miętowym zapachem. Skład jednej tabletki zawiera 125 mg paracetamolu i 100 mg ibuprofenu. Jako zaróbki stosuje się celulozę, skrobię, laktozę itp. Również w składzie ibukliny są barwniki i aromaty. W postaci doodbytniczych czopków dla dzieci ibuklin nie są dostępne.

Ibuklin dla dzieci to tabletki, które mają działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Lek ten jest przepisywany dzieciom najczęściej jako środek pomocniczy i przeciwgorączkowy w ostrych procesach zapalnych górnych dróg oddechowych (zapalenie migdałków, zapalenie zatok, zapalenie gardła, zapalenie tchawicy itp.). Lekarz ambulans może przepisać dziecku pigułkę ibuklina, jeśli dziecko jest bardzo chore, ma drgawki gorączkowe i konieczne jest obniżenie temperatury w celu złagodzenia cierpienia i zapobiegania powikłaniom.

Dzieci Ibuklin: dawkowanie

Dawkowanie ibukliny dla dzieci jest następujące: w ciągu dnia dziecko w wieku 3 lat (o masie 13-20 kg) może wypić 1 tabletkę, dzieci od 3 do 6 lat i wadze 20-40 kg są dozwolone 3 tabletki, a dla wieku 6-12 lat dla Osiągnięcie pożądanego efektu terapeutycznego zaleciło 6 tabletek w ciągu dnia. Pomiędzy przyjęciem należy dokonywać co najmniej 4-godzinnych przerw w celu uniknięcia przedawkowania. Całą dawkę dzienną należy podzielić na 2-3 części, w zależności od wieku dziecka i liczby tabletek przepisanych przez lekarza.

Dziecięce tabletki ibuklin należy rozpuścić w wodzie (1 łyżeczka do 1 tabletki). To narzędzie jest uważane za dość mocne i nie jest zalecane, aby z niego korzystać więcej niż 3-5 dni z rzędu.

Skutki uboczne przyjmowania ibuklina

Z reguły dzieci powinny przyjmować ibuklin z rozwagą, aby skutki uboczne tego leku nie negowały wszystkich jego zalet. Należą do nich niestrawność i biegunka, alergiczne wysypki na skórze, świąd, zaburzenia czynności wątroby, zmniejszenie liczby płytek we krwi, obrzęk, zawroty głowy. Poważne skutki uboczne wątroby i przewodu pokarmowego występują właśnie z powodu połączenia ibuprofenu i paracetamolu w jednym preparacie. Indywidualnie, te leki są mniej niebezpieczne, ale także mniej skuteczne.

Być może zastanawiasz się, czy biorąc pod uwagę te działania niepożądane, możesz dać ibuklin dzieciom. Jest to możliwe, ale tylko zgodnie z zaleceniami lekarza i tylko wtedy, gdy lek ten jest naprawdę konieczny. Jednocześnie staraj się, aby dawka leku była minimalna. Jeśli chcesz tylko zmniejszyć temperaturę u dziecka z ostrymi infekcjami dróg oddechowych, użyj do tego syropu panadol lub nurofenu.

Ibuklin: przeciwwskazania

Aplikacja ibuklin

    Ponieważ ibuklin jest dość silnym lekiem, jest przeciwwskazany u pacjentów z takimi chorobami, jak:

  • wrzody żołądka i dwunastnicy w okresie zaostrzenia;
  • niewydolność nerek;
  • niewydolność wątroby;
  • choroby śledziony;
  • astma oskrzelowa w połączeniu z polipowatością nosa i zatok.

Ponadto, ibuklin jest przeciwwskazany u dzieci poniżej 3 lat i karmiących matek, a także w przypadku nadwrażliwości na składniki tego leku.