Dzieci katar powoduje dyskomfort i dzieci, które nie mogą normalnie oddychać przez nos, i ich rodzice, którzy doświadczają zdrowia okruchy. W walce z nieprzyjemnym objawem lekarze często przepisują leki, które pomagają ciału radzić sobie z przeziębieniem. Jednym z takich leków jest humer dla dzieci.

Skład człowieka

Lek składa się ze sterylnej izotonicznej wody morskiej, która zachowuje wszystkie naturalne mikroelementy i użyteczne właściwości. Przed użyciem wody morskiej do przygotowania humera filtruje się przez dyfuzję. Prowadzi to do tego, że ciśnienie osmotyczne leku jest takie samo jak w zawartości komórek, krwi i płynów tkankowych, czyli jest całkowicie naturalne dla organizmu.

Używanie człowieka

Child Humer jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku powyżej jednego miesiąca. Lek produktywnie wspiera prawidłowy stan fizjologiczny jamy nosowej, oczyszcza i nawilża błonę śluzową. Humer skutecznie rozrzedza również śluz, który zgromadził się w nosie i pomaga go wyeliminować. Za pomocą leku można usunąć obrzęk nosa ze względu na przywrócenie funkcji komórek błony śluzowej nosa. Praktyka pokazuje, że lek skutecznie zwiększa efekt terapeutyczny leków. Humer jest często przepisywany i jako środek zapobiegawczy w celu normalizacji funkcjonowania błony śluzowej nosa w warunkach suchego powietrza i zakurzonych pomieszczeń. Dla dzieci, które jeszcze nie opanowały techniki wydmuchiwania nosa, kość jest użyteczna, ponieważ "wypłukuje" nagromadzony śluz z nosa.

Humer jest zalecany do:

  • codzienna higiena nosa;
  • nawilżanie błony śluzowej nosa;
  • oczyszczanie jamy nosowej z kurzu, alergenów i szkodliwych mikroorganizmów.

Jako pomoc, lek jest przepisywany dla wszelkich procesów zapalnych w jamie nosowej i nosogardzieli, leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa o różnej etiologii, chorób alergicznych i powiększonych migdałków u dzieci.

Jak korzystać z człowieka

Aby lek był skuteczny i bezpieczny, musisz przeczytać instrukcję korzystania z Humera. Humer jest produkowany w postaci Humer 150 (składającej się z roztworu izotonicznego), Humer 050 hipertoniczny (złożony z hipertonicznego roztworu) i Humowiasty monodoza dla niemowląt. Różnica między roztworami izotonicznymi i hipertonicznymi polega na ich koncentracji, w pierwszym przypadku zastosowanie jest możliwe od pierwszego miesiąca życia, w drugim - od 3 miesięcy.

Noworodkom zaleca się stosowanie monodozy Humer z 1-2 kroplami w każdym kanale nosowym do 3 razy dziennie.

Dla dzieci w wieku powyżej jednego roku zaleca się stosowanie sprayu z dyszą rozpylającą. Zazwyczaj 1-2 zastrzyki są przepisywane w każdym kanale nosowym do 4 razy dziennie. W przypadku dobrej tolerancji i skuteczności działania Humer, częstotliwość stosowania może być nieustannie zwiększana.

Z reguły przebieg leczenia trwa 2-4 tygodnie, ale ponieważ kość nie powoduje skutków ubocznych i uzależnienia, możliwe jest stosowanie leku przez długi czas.

Jak spłukać nos za pomocą hummera?

nuzzle-cleaner

Dla dzieci w wieku poniżej 2 lat spłukiwanie powinno odbywać się w następujący sposób:

  1. Połóż dziecko na płaskiej powierzchni i odwróć głowę w bok, nie przewracając się.
  2. Wsuwając końcówkę kanistra do kanału nosowego, przepłukać jamę nosową przez 2-3 sekundy.
  3. Następnie połóż dziecko i pozwól mu wydmuchać nos. Jeśli dziecko nie może jeszcze zostać zdmuchnięte, po prostu odbierz wypływający płyn z jamy nosowej.
  4. Wykonaj tę samą procedurę z innym przewodem nosowym.

Mycie dzieci w wieku powyżej 2 lat powinno odbywać się w pozycji siedzącej lub stojącej, lekko pochylonej do przodu, stosują tę samą technikę, co w przypadku niemowląt.