Ciśnienie u dzieci Uważa się, że wysokie lub niskie ciśnienie występuje tylko u dorosłych, ale dzieci mogą również mieć z tym problemy, chociaż takie sytuacje są znacznie rzadsze.

Aby właściwie zmierzyć ciśnienie dziecka, konwencjonalny monitor ciśnienia krwi nie jest odpowiedni. Dokładniej, mankiet na rękę nie pasuje. Dzieci w różnym wieku będą potrzebowały różnych grubości. Tak więc kamera wewnątrz mankietu dla noworodka ma 3 cm, jednoroczne dziecko będzie potrzebowało już 5 cm, a starsze dzieci i nastolatki od 8 do 10 cm mogą kupić osobny dodatek dla dziecka w specjalistycznym sklepie ze sprzętem medycznym.

Norma ciśnienia krwi u dzieci

Istnieją normy dla każdej grupy wiekowej od noworodków po młodzież. Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia mają najniższe ciśnienie krwi i najwyższe tętno, w przeciwieństwie do innych grup wiekowych. Z biegiem czasu ciało staje się bardziej wyrafinowane, a napięcie naczyniowe stabilizuje się, a ciśnienie stopniowo się zwiększa. W wieku dorosłym jego stopa osiąga 120/80, ale znowu nie jest to obowiązkowe dla wszystkich.

Aby dowiedzieć się, jaka jest szybkość i puls u dzieci, należy użyć specjalnej tabeli, w której podane są wiek, średnia i maksymalna dopuszczalna odchyłka od normy.

Ciśnienie i puls u dzieci

Niskie ciśnienie u dziecka

Niskie ciśnienie dziecka może być zarówno normą, jak i odchyleniem od niej. Wszystko zależy od dobrostanu dziecka. W przypadku wystąpienia nudności, ospałości, osłabienia lub zawrotów głowy należy skonsultować się z lekarzem. Często zdiagnozowane są dzieci z takimi objawami. dystonia wegetatywna-naczyniowa który kręcony jest w okresie dojrzewania.

Kiedy dziecko doświadcza utraty przytomności na tle silnie zmniejszonego ciśnienia, takie przypadki wymagają natychmiastowej interwencji i badania. W końcu może to być objaw poważnej choroby.

Jak podnieść presję dziecka?

Jeśli dziecko nie ma poważnych naruszeń i nie wymaga medycznej regulacji nacisku, to jeśli źle się poczujesz, szczególnie podczas zmiany pogody lub klimatu, gdy ciśnienie jest niskie, musisz dać dziecku słodką herbatę. Aby zapobiec takim stanom, aktywnej aktywności fizycznej i niskie ciśnienie niemowlęcia leczenie zapobiegawcze eleutherococcus lub preparaty Echinacea przez jakiś czas.

Zwiększona presja u dzieci

Wysokie ciśnienie krwi u dziecka może wskazywać na problemy z układem sercowo-naczyniowym, co wymaga regularnej porady lekarskiej. Jeśli takie skoki ciśnienia są regularne, konieczne jest zakupienie monitora ciśnienia krwi dla dzieci, aby kontrolować ciśnienie i podejmować działania na czas. Samoleczenie pod wysokim ciśnieniem u dzieci jest niedopuszczalne. W celu zapobiegania należy dostosować tryb dnia dziecka, obciążenia fizyczne i psychiczne, a także dietę.