Czy kiedykolwiek przydarzyło ci się, że budząc się w dzień powszedni, zamiast zacząć przygotowywać się do pracy, wymyśliłeś wymówkę, aby tam nie pojechać? I nie znajdując jednego, cały dzień pracy, by pomyśleć: "Pośpiesz się wieczorem, nie chcę w ogóle pracować" i pomyśl, co robić, aby widoczność dzieła została stworzona, ale tak naprawdę nie działa. Ale kiedy wrócili do domu, szukali odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego w ogóle nie chcę pracować?" Znajomy warunek? Pomyślmy razem, co z tym zrobić, a potem z "Nie chcę już pracować!" Wkrótce wszyscy koledzy się rozejdą.

Dlaczego nie chcę pracować?

Aby zrozumieć, co należy robić w przypadku braku chęci do pracy, musisz zrozumieć, dlaczego takie podejście do pracy? Dla starszego pokolenia pytanie, dlaczego dana osoba nie chce pracować, nie będzie trudne, uważają, że młodzi ludzie nie chcą tego robić w zasadzie, no cóż, czują się dobrze na szyjach rodziców. Jest to częściowo prawda, ale nadal nie jest to prawdą, nie każdy wczorajszy uczeń chce wyżywić kosztem swoich rodziców, bardzo wielu pragnie niezależności i wysiłków.

Zadając podobne pytanie szefowi, usłyszysz nawet wykład na temat "nikt nie chce pracować, oprócz mnie".

Więc kto ma rację? W końcu obie opinie nie pasują do twojego przypadku, prawda? Musimy więc szukać czegoś innego. Na przykład pragnienie bardzo popularne wśród kobiet "Nie chcę w ogóle pracować, chcę się ożenić". Co trzecia dziewczynka nie chce pracować, ale marzy o znalezieniu sponsora, który ją dostarczy. Cóż, starsza kobieta chce pracować, nie pamiętając urodzin dzieci i zapominając o pysznych obiadach dla męża? Tak, nie, z biegiem lat wiele kobiet rozumie, że ich celem jest stworzenie przytulności, trzymanie ogniska domowego i nie chcą słyszeć o żadnym miejscu w biurze. I nie ma nic złego w takich pragnieniach.

Co też nie jest twoją opcją? Cały czas widziałem siebie w roli kompetentnego specjalisty, a może nawet biznesowej pani, ale teraz wszystko jest odcięte, nie chcesz niczego? Może to jest konsekwencja depresji? Cóż, pamiętaj, jak spędzasz weekend - z przyjaciółmi, przyjaciółmi, robiąc prace domowe, dbając o siebie, ogólnie, wesoło i wesoło, aż do poniedziałku? Jeśli nie masz siły i pragnienia, by robić cokolwiek, nawet w weekendy, wtedy najprawdopodobniej masz depresję, poradzisz sobie z nią, a pragnienie pracy powróci. Ale jeśli opis się pokrywa, a spadek siły obserwuje się tylko w dni powszednie, to nie ma przygnębiającego, w innym - praca straciła zainteresowanie dla ciebie, więc dosłownie musisz wyrwać się z łóżka dosłownie za włosy.

Nie chcę pracować - co powinienem zrobić?

Nie jest interesująca praca, więc nie chcesz tego robić, jak przezwyciężyć ten stan? Po pierwsze, zobaczmy, dlaczego poprzednia umiłowana praca, która przyniosła przyjemność, stała się tak nienawistna.

  1. Czujesz ciągły brak wiedzy, często musisz szukać porady, stąd niepewność, zmęczenie i niechęć do robienia rzeczy, które nie są ci bardzo obeznane. Jeśli tak, to musimy zdecydować, czy nadal chcesz to robić, jeśli twoja odpowiedź jest pozytywna, twoje problemy można rozwiązać poprzez samokształcenie. To jest lektura literatury specjalistycznej oraz kursów i szkoleń. Почему я не хочу работать
  2. Nie podoba ci się ta praca, ponieważ nie masz możliwości rozwoju, odpoczywali "na suficie". Co można tutaj zrobić? Aby udowodnić swoje kompetencje przywódcom i poprosić o potwierdzenie tego w nowym statusie (starszy specjalista, kierownik projektu itp.) Oraz w wysokości wynagrodzenia.
  3. Na ogół nie interesuje Cię to, co robisz i co robisz, czego nie chcesz. Zdarza się, że po pewnym czasie zrozumiesz, że ta praca nie należy do ciebie, i dlatego nie czerpiesz z niej przyjemności, a nawet dobre wynagrodzenie nie może zrekompensować tego faktu. A co przeszkadza ci zacząć od nowa? Nie bój się tego, zawsze możesz wypełnić brak wiedzy, ale pragnienie znikąd się nie pojawi. Pracodawca da szansę osobie, która nie ma dużego doświadczenia, ale płonącym wzrokiem, niż dobry specjalista, który nie ma absolutnie żadnych pomysłów i nie chce dać z siebie wszystkiego w pracy.