Wielu rodziców spędza dużo czasu próbując dowiedzieć się, co zrobić, jeśli histeria ich dziecka stanie się normą. Jak często stajemy w obliczu sytuacji, gdy rodzice wyciągają płaczące dziecko z okna wyświetlacza zabawkami lub słodyczami. Histeria u dziecka jest dość powszechna, ponieważ nie nauczył się jeszcze kontrolować swoich emocji i stara się zwrócić na siebie uwagę.

Histeria u dziecka to rodzaj rytuału, który pomaga przyciągnąć uwagę bliskich, a często także dostaje to, czego naprawdę chcesz. Zwykle wszystko zaczyna być całkiem nieszkodliwe. Dziecko rodzi coś od rodziców, a oni, zanurzeni w swoich problemach i troskach, nie zawsze zwracają uwagę na swoje dziecko. Wtedy dziecko zaczyna tupać i krzyczeć, przyciągając uwagę do siebie. Ale ze względu na fakt, że nie wie, jak kontrolować swoje emocje, histeria, jak śnieżka, zwiększa się i zwiększa, a następnie trudno jest zatrzymać. Dlatego też dość często dziecko tupie w nadziei, że osiągnie to, czego tak bardzo pragnie.

Jak reagować na napady złości dziecka?

Co zrobić, jeśli dziecko stało się histeryczne i stara się zwrócić na siebie uwagę? Wielu nie wie, jak zareagować na napady złości dziecka. Jedną z dobrych metod jest ignorowanie. Oznacza to, że jeśli zda sobie sprawę, że nic nie dostanie, to wkrótce przerwie desperackie próby.

Jedną z głównych zasad regulujących histerię u dziecka nie jest stosowanie przemocy. Jeśli policzycie dziecko lub policzycie, on rozproszy się jeszcze bardziej i już ma ku temu powód. Najodpowiedniejszym sposobem jest powiedzieć dziecku twarde "nie" i zakończyć z nim dyskutować.

Przyczyny histerii u dziecka są w większości proste. Chce pokazać wszystkim, że dzieje się coś niesprawiedliwego. Że jego rodzice nie chcą zrobić jego woli. Nie tylko jedna wiedza na temat tego, jak powstrzymać dziecięce napady złości. Ważne jest, aby zrozumieć, jak upewnić się, że histeria się nie powtórzy. Kiedy dziecko się zbuntowało, musisz zapytać go, co czuje, musisz nauczyć go rozróżniania emocji, wyjaśnić mu, że to nie zawsze jest emocjonalne, co jest dobre. Musisz prowadzić dialog, nie ulegając prowokacjom, ze śmiertelnym szaleństwem

i spokojnym spojrzeniem za każdym razem, gdy twoje dziecko robi furię.

Spodziewana jest również główna metoda radzenia sobie z napadami złości dziecka. Poczekaj, aż dziecko się uspokoi. Po przebudzeniu porozmawiaj z nim. Wyjaśnij mu, że nie można tego zrobić. Jeśli dziecko wpadło w furię, by wziąć czas wolny od prac domowych, powiedz mu, że w każdym razie będzie wypełniał swoje obowiązki. A z powodu napadów złości spędza tylko swój czas, który, przy okazji, mógł spędzić oglądając ulubioną grę lub oglądając kreskówkę.

Nocne napady złości u dziecka

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy dziecko budzi się z histerią lub histerią u dziecka przed snem. Zwykle są to częste napady złości, które mają miejsce wiele razy w czasie dziecka, być może dręczą go koszmary nocne lub coś boli. Zazwyczaj takie napady złości występują, gdy dziecko przerwało codzienny reżim lub dziecko jest nadaktywne. W młodym wieku dzieci mogą doświadczać spontanicznej apatii we wszystkim, a wręcz przeciwnie - nadaktywności. W takich przypadkach warto skonsultować się z neurologiem. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli histeria zaczyna się w dziecięcym śnie.

Nocne napady złości u dziecka są poważniejszym problemem niż zachcianki dotyczące niechęci do zmywania naczyń. Jeśli dziecko płacze lub krzyczy we śnie, Как остановить истерику у ребенка spróbuj dowiedzieć się, czy coś boli. Następnie zapytaj dziecko, o czym marzył: dzieci nie zawsze są w stanie samodzielnie powiedzieć, co ich dotyczy. Jeśli dziecko ma nocne napady złości, nie zatrzymuj się przez dłuższy czas, należy skonsultować się z lekarzem.

Każda matka może mieć własne podejście do tego, jak powstrzymać histerię swojego dziecka. Najważniejsze, aby móc odróżnić pozory od rzeczywistej potrzeby. Rzeczywiście, w każdym razie możesz znaleźć kompromis i tym samym poradzić sobie z histerią dziecka tak, jakbyś mu ustępował, a on, ze swej strony, zrobił to, o co go prosiłeś.